reklama

YouTube zavádí Shorts – krátká videa ala TikTok globálně, jejich délku prodlužuje na 60 sekund

YouTube zavádí Shorts – krátká videa ala TikTok globálně, jejich délku prodlužuje na 60 sekund
2021-05-15T23:43:18+02:00
• 16. 5. 2021

Zdroj: Dotekomanie.cz

YouTube již nějaký čas testuje krátká videa po vzoru populární služby TitTok. Doposavad byla tato novinka přístupná v Indii a délka krátkého videa byla 15 sekund. Nyní, dle zjištění webu Android Police, se tato novinka rozšiřuje do dalších zemí celého světa.

YouTube zavádí krátká videa Shorts globálně

Krátká videa, nebo také Shorts, se YouTube podařilo od počátku spuštění testování, ještě vylepšit. Jednak byla navýšena délka videí z původních 15 sekund na 60 sekund. Videa bude možné také doplnit o různé filtry a ve videích budou automaticky generované titulky, které bude možné vypnout. Podle zjištění webu Android Police byla karta „Prozkoumat“ nahrazena právě kartou „Shorts“, která má nově uživatele nalákat na sledování krátkých videí.

Youtube shorts 539x580x

Zdroj: AndroidPolice

Nového rozhraní aplikace YouTube si všimli uživatelé v Indii a USA. Nová podoba se uvolňuje postupně. U nás je zatím stále dostupná aktuální verze, kde Shorts jsou nenápadně vloženy na úvodní obrazovku.

Vzhledem k veliké popularitě krátkých videí ať už na TikToku, nebo i na Instagramu, kde vystupují pod označením Reels, je jisté, že se tento typ videí velice rychle ujme i na video platformě Youtube.

Zdroj: androidheadlines.com

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim