reklama

Signal testuje zabezpečené zasílání plateb v kryptoměně v rámci své aplikace

Signal testuje zabezpečené zasílání plateb v kryptoměně v rámci své aplikace
2021-04-08T13:30:55+02:00
• 8. 4. 2021

Zdroj: phonearena.com

Aplikace Signal se těší své oblibě coby bezpečná alternativa ke konkurenčním chatovacím službám Whatsapp nebo Telegram. Na začátku tohoto roku zaznamenala veliký nárůst uživatelské základy v souvislosti s připravovanou změnou podmínek na ochranu soukromí ve službě Whatsapp.

Podpora plateb kryptoměnou v aplikaci Signal

Včera Signal oznámil, že v rámci svého beta kanálu testuje nový systém peer-to-peer plateb. Aktuálně tato platební metoda podporuje pouze kryptoměnu MOB a peněženku MobileCoin. Podpora MOB kryptoměny nevznikal jen tak náhodou – generální ředitel a zároveň spoluzakladatel společnosti Signal – Moxie Marlinspike má k MobileCoin blízký vztah a nedávno působil i jako poradce pro její financování.

signal payments 730x464x

Zdroj: phonearena.com

Nová funkce je v rámci testování k dispozici aktuálně pouze ve Velké Británii. Brzy by měla být dostupná také v USA. Uživatelé ji mohou vyzkoušet v nejnovější betaverzi Signálu, kde je možné připojit peněženku MobileCoin a přes jednoduché rozhraní provádět platby a sledovat zůstatek a historii transakcí. Propojení je nastaveno tak, že Signal nebude mít přístup k žádným platebním informacím, transakcím a dalším informacím spojených s platbami.

Zdroj: phonearena.com

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim