reklama

Speedtest nabízí novou metodu měření rychlosti připojení k internetu

Speedtest nabízí novou metodu měření rychlosti připojení k internetu
2021-02-15T13:30:24+02:00
• 15. 2. 2021

Zdroj: Dotekomanie.cz

Aplikace Speedtest nedávno dostala aktualizaci, která přináší lepší zobrazení mapy pokrytí v dané oblasti. Místo jednoduchých přechodů se šlo cestou rastru, což je mnohdy více informativní, než změny barvy na mapě. Aplikace dostává další aktualizaci, která přináší nový test rychlosti.

Speedtest vylepšuje mapu pokrytí signálem

Testování zaměřené na video

Pokud jde o testování rychlosti připojení k internetu, tak standardně dojde k přenosu předem určených datových balíčků. Na základě analýzy se zobrazí, jaká rychlost je k dispozici, jaké bylo zpoždění, a případně několik dalších údajů. Některé služby následně zobrazí, pro co se hodí daná rychlost. Speedtest nabízí podobný test, ale ten je specificky zaměřen na streamování videa.

where test 2 328x540x

Zdroj: speedtest.net

Aplikace nevyužívá běžná data. Samotný test skutečně obsahuje streamování videa. Následně je provedena analýza a aplikace vám zobrazí, k čemu se hodí dané připojení k internetu. Vývojáři konstatují, že běžný test rychlosti nemusí reflektovat reálné použití, jelikož někteří poskytovatelé internetu omezují streamovací služby. Díky novému testu tak můžete přesněji zjistit, jestli se připojení hodí ke streamování obrazu, případně jaké kvality lze dosáhnout.

end of test 3 408x540x

Zdroj: speedtest.net

V tuto chvíli je novinka dostupná jen pro iOS verzi aplikace. Následně bude dostupná i pro Android a s největší pravděpodobností i pro web. Samozřejmě zůstává běžný test rychlosti založený na standardizovanějších datech nereflektující přímo streamování.

Otestuje si test rychlosti na našem webu: dotekomanie.cz/speed-test

Zdroj: theverge.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim