reklama

Chrome na iOS přináší v betaverzi možnost zamknout anonymní karty přes TouchID/FaceID

Chrome na iOS přináší v betaverzi možnost zamknout anonymní karty přes TouchID/FaceID
2021-02-14T16:30:02+02:00
• 14. 2. 2021

Zdroj: Dotekomanie.cz

Chrome na iOS se sice nedočkal nové aktualizace již od listopadu, ale betaverze vydává Google pravidelně. Ta nejnovější přináší velmi zajímavou novinku, která umožňuje využít TouchID a FaceID v anonymním režimu.

Nová aktualizace Chrome přináší zajímavou novinku na iOS

Chrome 89 přináší novou možnost v nastavení – soukromí, kde je možné zapnout uzamčení anonymních karet. Pokud opustíte prohlížeč, automaticky budou tyto anonymní panely rozmazané, aby nebyl vidět jejich obsah. Pro jejich odemčení je pak vyžadován otisk prstu u telefonů s TouchID nebo sken vaší tváře u zařízení s FaceID.

Chrome lock Touch Face ID 1280x960x

Zdroj: 9to5Google.com

Novinka není zatím dostupná ani v betaverzi 89 pro úplně všechny, jedná se prý o aktivaci tzv. „server-side“. Google ji tedy zatím zapnul jen části testerům. Kdy se dočkáme nové verze pro všechny tohoto prohlížeče, zatím není jisté. Od té doby, co Apple v rámci ochrany soukromí vyžaduje údaje, jaké aplikace shromažďuje, Google aktualizaci nevydal.

Zdroj: 9to5google.com

reklama
reklama

Miroslav Růžička

Redaktor a moderátor na našem YouTube kanálu a nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim