reklama

Letošní iPhone 13 má dostat menší notch a všechny modely budou mít stabilizaci senzoru

Letošní iPhone 13 má dostat menší notch a všechny modely budou mít stabilizaci senzoru
2021-01-23T15:00:10+01:00
• 23. 1. 2021

Zdroj: Dotekomanie.cz

1

Nová řada iPhone 13 dorazí sice již za několik měsíců, spekulace jsou ale většinou i těchto několik měsíců před představením relativně přesné. Nový iPhone 13 má konečně dostat menší výřez v displeji nebo notch. Umožnit to mají nové zmenšené komponenty pro FaceID. Rozšíří se také stabilizace senzoru do více modelů.

Zmenšené komponenty pro FaceID znamenají menší notch

Nový iPhone 13 nebo možná s názvem iPhone 12S nabídne nejspíše menší výřez v displeji. Právě klíčový přední LiDAR má mít nově integrovaný přijímač a vysílač infračervených paprsků v jednom menším čipu. Dnes jsou tyto dvě součásti oddělené. Apple má tak údajně zmenší díky tomu výřez.

Report of smaller notch in this years iPhones 1024x512x

Možná velikost menšího výřezu; zdroj: 9to5mac

Další pozitivní zprávou je integrace lepší stabilizace senzoru, a ne optické části do více modelů. Vloni tuto stabilizaci senzoru dostal jen iPhone 12 Pro Max, letos ji mají dostat všechny modely. Ultraširokoúhlý snímač má pak dostat autofokus.

To jsou jednoznačně vítané změny, přesto vše bude letošní model opravdu spíše velmi mírnou evolucí loňského iPhone 12.

Zdroje: macrumors.com, 9to5mac.com

reklama
reklama

Miroslav Růžička

Redaktor a moderátor na našem YouTube kanálu a nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Komentáře

Josef Alzheimer

24. 1. 2021, 11:53

Předražené nakousnuté jablko. Stejnou službu a ještě mnohem lepší odvede i každý výrobek firmy Samsung a je mnohem levnější.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim