reklama

YouTube testuje picture-in-picture pro iOS

YouTube testuje picture-in-picture pro iOS
2020-09-09T16:30:07+02:00
• 9. 9. 2020

Zdroj: 9to5Mac

Funkce Picture-in-Picture je pro majitele iPadu k dispozici od operačního systému iOS 9. Apple funkcionalitu také poprvé implementoval do iOS 14. YouTube však tuto funkci nikdy nepodporoval, což je škoda, protože uživatelé nemohou sledovat videa při používání jiných aplikací. To se v budoucnu může ale změnit, protože YouTube pracuje na nové aktualizaci.

YouTube pracuje na nové funkci PiP

Podle některých zpráv na Twitteru se uživatelům pomalu zobrazuje funkce Picture-in-Picture, která je k dispozici v nejnovější iOS verzi aplikace. Další uživatelé uvádějí, že tato funkce funguje jen u některých videí. To by mohlo znamenat, že společnost je stále ve fázi testování a vývoje.  Zahraniční server 9to5mac pak potvrdil, že tato funkce je skutečně testována s malou skupinou uživatelů. 

YouTube

Zdroj: 9to5Mac

Jakmile máte povolenou funkci, můžete sledovat video i ve chvíli, kdy budete v zcela jiné aplikaci. Video se na obrazovce, řekněme, vznáší. Okno vznášejícího se videa samozřejmě můžete libovolně zvětšovat, zmenšovat, přesouvat a nebo schovat do strany, přičemž zvuk stále běží. 

Problém může být, že YouTube zatím omezuje přehrávání videa na pozadí v systému iOS pouze na předplatitele YouTube Premium. Za zmínku rozhodně stojí, že letos si uživatelé iOS 14, iPadOS 14 a tvOS 14 budou moci poprvé vychutnat YouTube videa ve 4K HDR. Apple začal podporovat kodek VP9 společnosti Google. 

Zdroj: 9to5mac.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim