reklama

Chrome Beta 85 si opět pohrává s URL adresou

Chrome Beta 85 si opět pohrává s URL adresou
2020-07-26T18:58:55+02:00
• 27. 7. 2020

Zdroj: Dotekomanie.cz

Chrome je poměrně populární webové prohlížeč, ale rozhodně není dokonalý. Stačí se podívat na internetu, kolik vtipů je kolem jeho spotřeby RAM a samotné náročnosti. Brzy se dočkáme značné úspory, aspoň v případě zátěže procesoru, což má souvislost i se spotřebou energie. Na noteboocích a mobilech to bude rozhodně vítaná novinka. Nová verze Chrome Beta 85 ještě nic takového neobsahuje, ale přichází se zajímavými novinkami.

Schování URL? Aspoň částečně

Chrome Beta ve verzi 85 se nyní dostává na všechna zařízení a přichází s poměrně zásadním vylepšením. Jak jsme vás informovali dříve, Chrome přechází na kompletní 64bitovou verzi, čehož si možná ani nevšimnete. Jsou zde náznaky lepšího výkonu a využíváním prostředků samotného zařízení.

2020 07 26 183745 1440x2960x 2020 07 26 183734 1440x2960x

Chrome 84 vs. Chrome Beta 85; Zdroj: Dotekomanie.cz

Dost novinek se skrývá pod kapotou, jako například dokončování WebHID API, což se dá využít pro periferní zařízení pro ovládání. Zde se hlavně myslí herní ovladače, což se dá využít i webových her. U Web Bluetooth API přibylo několik vylepšení pro vývojáře (třeba nová metoda getDevices). Na počítačích došlo na vylepšení podpory pro dekódování AVIF u obrázků, případně jsou dostupné zkratky pro PWA aplikace (progresivní webové aplikace).

Na počítači je k dispozici u této verze také nová experimentální funkce, po jejíž aktivování dojde k částečnému odstranění URL adresy. Pakliže se nacházíte delší dobu na stránce s delší URL, tak se zkrátí jen na doménu druhého řádu. Po kliknutí do pole dojde k plnému zobrazení. K vyzkoušení novinky zadejte do adresního řádku chrome://flags a vyhledejte položku Omnibox UI Hide Steady-State URL Path, Query, and Ref On Interaction.

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim