reklama

Google ARCore získává Depth API

Google ARCore získává Depth API
2019-12-09T18:34:23+02:00
• 10. 12. 2019

Google už dávno ukončil projekt Tango, který využíval mnoha senzorů pro rozpoznání objektů a prostoru. Nástupcem je softwarové řešení v podobě ARCore (seznam podporovaných zařízení), které podporuje mnoho zařízení a je jednodušší na rozšíření. Do této chvíle v podstatě API umožňovalo většinou jen určená základního prostoru pro umístění objektů v rámci rozšířené reality. Bohužel to mělo za následek levitující objekty a jiné chyby, které spočívaly v absenci informací kolem hloubky. Nyní se to ale mění.

Depth API

Google představil novinku Depth API pro vývojáře, která přináší informace určující, co je v pozadí a co je v popředí. Ve své podstatě konečně dochází ke skutečnému mapování prostoru ve 3D, kde se počítá s objekty, které jsou rozmístěny v prostoru.

Díky tomu aplikace a hry budou moci lépe pracovat například s nábytkem, jak je vidět na animovaném obrázku níže. Je evidentní, že novinka přinese další úroveň interaktivity do her, kde se objekt bude moci skrývat za nábytkem a či jinými objekty. Není to ale hlavní důvod nasazení této technologie. Například se počítá s lepšími lokalizačními aplikacemi, ale využití se najde například i u designování.

V tuto chvíli Google využívá pro určení hloubky ostrosti data z hlavní kamery, ale počítá se také s podporou systémů, respektive kamerových modelů, kde je dedikovaný senzor pro určování hloubky ostrosti. Následně by mělo dojít ke značnému zrychlení. První aplikace, která používá Depth API je Houzz – Home Design & Remodel. V dohledné době ale přibudou další.

logo-app Houzz Interior Design Ideas Houzz Zdarma ANDROID logo-app Služby Google Play pro RR Google LLC Zdarma ANDROID

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim