Dotekomanie.cz

Facebook testuje možnost exportu fotografií na jiné služby

Facebook je už nějakou dobu pod drobnohledem v oblasti osobních dat, sbírání informací a podobně. Nyní si snaží tak trochu napravit pověst novým nástrojem pro převod fotografií na jiné služby. Do jisté míry se jen jedná o zjednodušení procesu, který je k dispozici již nějakou dobu.

Fotky z Facebooku na jiné služby

Facebook dnes představil nástroj Photo Transfer Tool, který zjednodušuje možnost přenosu všech osobních fotografií na jiné služby. V podstatě díky jednomu kliknutí budete moci přenést takový obsah například do Google Fotek. Nástroj jako takový je stále ve vývoji a Facebook sbírá podněty pro vylepšení.

Novinka se bude nacházet na adrese facebook.com/dtp, ale zatím je dostupnost omezena jen na Irsko. K většímu rozšíření v globálním měřítku má být až v první polovině příštího roku. Navíc v tuto chvíli je k dispozici jen jedna možnost. Uživatelé mohou fotografie jednoduše přenést jen na Google Fotky, ale mělo by dojít k rozšíření o podporu dalších služeb.

Facebook v tomto případě využívá projekt Data Transfer Project. Pokud ale nechcete čekat na dostupnost této služby v naší zemí, nabízí se delší postup. Skrze nástroj stažení osobních dat získáte veškerý obsah, včetně fotografií a videí. Následně vše můžete nahrát kamkoliv, kam se vám zlíbí.

Zdroje: about.fb.com, fonearena.com

Zobrazit klasickou verzi