reklama

WhatsApp a samodestruktivnĂ­ zprávy – nynĂ­ v beta testu aktualizováno

WhatsApp a samodestruktivnĂ­ zprávy – nynĂ­ v beta testu [aktualizováno]
2019-11-29T09:30:37+01:00
• 29. 11. 2019
1

Aktualizováno 29. 11.

Před dvěma měsíci se podařilo objevit, že služba WhatsApp chystá samodestruktivní zprávy. Nyní jsme se dočkali aktualizace a novinka je dostupná pro beta testery. V tomto případě ale nejde o nastavení pro každou zprávu. V rámci informací o kontaktu lze aktivovat mazání zpráv, přičemž se toto nastavení týká celé konverzace. Konkrétně se nabízí smazání po 1 hodině, 1 dnu, 1 týdnu, 1 měsíci, 1 roce.

Novinka bude dostupná i pro skupinové konverzace, ale zde ji bude moci nastavit pouze správce, nikdo jiný. Nová funkcionalita je kompatibilní s připravovaným tmavým vzhledem. Vzhledem k tomu, že současný beta program je zcela plný, není možné se přihlásit k testování. Jedinou možností je instalace APK balíčku.

Původní článek 1. 10.

Komunikační služba WhatsApp nabírá nejrůznější funkce a postupně testuje nové. Například v tomto roce došlo na prodloužení času pro smazání zprávy. Už tehdy se uživatelé vyjádřili, že by ocenili možnost zpráv, které se po nějakém čase smažou, případně zneviditelní. V podstatě očekávali, že by se nabídla obdobná funkce, jakou najdeme například u Messengeru od Facebooku. Nyní dochází k testování této funkcionality.

WhatsApp rozšiřuje časový rámec pro smazání zpráv

WhastApp a mizící zprávy

Ve verzi 2.19.275 aplikace WhastApp se podařilo webu wabetainfo.com objevit, že se chystají destruktivní zprávy. Určité části aplikace se podařilo aktivovat, takže se níže můžete podívat na současnou podobu. Pravděpodobně není finální.

DestruktivnĂ­ zprávy budou k dispozici minimálnÄ› pro skupinovĂ© konverzace, kde bude moĹľnĂ© nastavit ÄŤas, po kterĂ©m dojde k smazánĂ­ konkrĂ©tnĂ­ zprávy. V tuto chvĂ­li se nabĂ­zĂ­ jen dvÄ› moĹľnosti – 5 sekund nebo jedna hodina. PravdÄ›podobnÄ› finálnĂ­ podoba funkce nabĂ­dne širší moĹľnosti.

Wabetainfo.com odhaduje, že se podobná funkce objeví také v privátních konverzacích. Otázka je, jestli novinka bude k dispozici jen přes nastavení konverzace, nebo bude k také speciální tlačítka přímo v chatu.

Zdroje: wabetainfo.com, theverge.com, wabetainfo.com, androidcommunity.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Milan Nedbálek

VIP 29. 11. 2019, 12:54
Android aplikace

To bude jak v bondovce.
Tato zpráva bude zničena za 10 sekund.
Následně se mi zadýmí z telefonu a hotovo. :D

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim