reklama

Instagram představil klon konkurenční služby TikTok

Instagram představil klon konkurenční služby TikTok
2019-11-15T11:40:21+02:00
• 15. 11. 2019

Jedna z nejrychleji rostoucích sociálních sítí na světě, tedy Instagram, představilo novou funkci v podobě video-hudba remixu. Díky této novince se chce dostat do přímé konkurence služby TikTok. Instagram Reels umožňuje vytvářet 15sekundové videoklipy s hudbou, které lze následně sdílet do Instagram Stories. 

Instagram představil konkurenční funkci

Stejně jako v případě konkurenční služby TikTok mohou uživatelé vybavit své videoklipy hudbou a vytvořit tak remix. TikTok se proslavil hlavně vtipnými a krátkými videoklipy, které uživatelé vytvářeli. A stejným způsobem nyní chce přilákat nové uživatele Instagram. 

Funkce je pochopitelně k dispozici na operačním systému Android a iOS. V současné chvíli je však novinka zpřístupněna pouze na území Brazílie, kde je nazývána jako Cenas. Instagram Reels se však bude pomalu a jistě rozšiřovat na další trhy. 

Instagram má velkou výhodu v tom, že má k dispozici velikou uživatelskou základnu. Díky tomu tak může svou novinku velice rychle rozšířit. Dalo by se tedy říci, že pokud se funkce bude uživatelům Instagramu líbit, může se klidně stát, že uživatelé TikToku budou přecházet právě na konkurenční službu. 

Zdroj: techcrunch.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | bývalý student IT | velký milovník a zároveň kritik Applu | milovník dýmek

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim