reklama

Xiaomi, Oppo a Vivo spojují síly, zavádí unifikovaný přenos souborů

Xiaomi, Oppo a Vivo spojují síly, zavádí unifikovaný přenos souborů
2019-08-19T13:30:32+02:00
• 19. 8. 2019

Přenos souborů mezi mobilními telefony nebyl nikdy dokonalý. Možná si ještě pamatujete dobu, kdy se něco podobného řešilo přes infraport, ale i tehdy neznamenalo, že když máte tuto komponentu v mobilu, tak přenos nemusel fungovat. Lepší uživatelská zkušenost pak přišla s AirDrop od Applu nebo Android Beam od Googlu, ale právě poslední zmíněná funkce byla zrušena. Existuje náhrada skrze Files od Googlu, ale jedná se o dodatečnou aplikaci, kterou musíte nainstalovat. Nyní se ale objevuje společné úsilí společnosti Xiaomi, Oppo a Vivo.

Google chystá Fast Share, náhradu za Android Beam

Sdílení souborů mezi mobily

Zmíněné společnosti patří mezi jedny z největších na současném trhu a je celkem zvláštní, že se spojují v rámci jedné funkce. Konkrétně se v systémech ColorOS, FuntouchOS a MIUI bude nacházet možnost rychlého sdílení souborů mezi zařízeními. Nebude potřeba jakákoliv dodatečná aplikace a vše by mělo fungovat jako v případě AirDrop od Applu.

O základní spojení dvou mobilů se bude starat Bluetooth, přičemž následný přenos bude realizován skrze WiFi. Firmy uvádí, že přenosová rychlost bude až 20 Mbps a vše bude fungovat bez jakýchkoliv komplikací. Dále zaručují, že přenos bude stabilní a energeticky nenáročný.

přenos souborů

Bližší detaily zatím nebyly představeny, ale zřejmě se dočkáme vylepšení systému o sdílení lidem v okolí v rámci nabídky pro sdílení. Toto spojení firem je skutečně zvláštní, zejména s ohledem na čínský trh. Právě na něm všechny tři společnosti mají dohromady 50 % trhu.

Uživatelé minimálně v Číně dostanou poměrně užitečnou funkci. Do jisté míry se může jednat o konkurenční tah proti ostatním firmám, ale je docela možné, že právě toto spojenectví se rozšíří o další firmy. Možná se tak díváme na vnik nového standardu pro sdílení souborů.

Zdroj: gizmochina.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.czPřidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim