reklama

Apple údajně chce odkoupit divizi společnosti Intel

Apple údajně chce odkoupit divizi společnosti Intel
2019-06-13T18:13:17+02:00
• 13. 6. 2019
1

Apple je v současné chvíli ve fázi, kdy jedná o podmínkách se společností Intel. Právě od ní by si rád koupil alespoň část divize modemů. Není to trochu zvláštní?

Apple chce získat divizi Intelu

Společnost s logem nakousnutého jablka v současné chvíli používá datové modemy právě od Intelu. Jelikož ale výrobce nedokáže vyrobit 5G modemy, rozhodl se Apple obnovit spolupráci s Qualcommem, se kterým musel urovnat veškeré dosavadní soudní spory. 

Nyní se ale zdá, že by si Apple jen přeci chtěl datové modemy v budoucnu vyrábět zcela sám. Mohlo by to mít mnoho výhod, například by nemusel být závislý na ostatních dodavatelích a zásadně by ušetřil. Zajímavé ale je, že s vývojem mu má pomoci právě Intel, který 5G datové modemy nedokáže vyrobit. 

Podle zahraničních médií se zdá, že Apple odkoupí alespoň část divize modemů, které vlastní právě společnost Intel. Že má zájem zrovna o Intel, není žádnou novinkou. Již v předchozích letech se totiž Apple pokusil Intel odkoupit celý, respektive divizi pro výrobu mobilních datových modemů. Nyní by měl ale odkoupit jen jednu divizi, kterou?

Údajně se má za to, že společnost má zájem jen o jednu divizi, a to přímo z Německa. Nutno podotknout, že se nyní německá divize chystá zaslat stovky modemů inženýrům z Kalifornie, kteří je budou různě zkoumat. Pokud jsou tyto informace pravdivé, již v blízké budoucnosti bychom se mohli dočkat modemů přímo z dílen Applu.

Zdroj: macrumors.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | bývalý student IT | velký milovník a zároveň kritik Applu | milovník dýmek

Komentáře

Martin Jeřábek

13. 6. 2019, 21:58

Tak to se nikdy nestane.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim