reklama

Google Mapy začínají ukazovat obsazenost nabíjecích stanic pro auta aktualizováno

Google Mapy začínají ukazovat obsazenost nabíjecích stanic pro auta [aktualizováno]
2019-04-24T15:44:06+02:00
• 24. 4. 2019

Aktualizováno 24. 4.

Před půl rokem začal Google do své mapové služby zakomponovávat informace o nabíjecích stanic. Bohužel tato síť není stále nějak moc rozšířená, ale dnešní novinka může hodně napomoci. Google Mapy totiž začínají ukazovat informaci o obsazenosti nabíjecí stanice. Díky tomu může řidič vidět, jestli má cenu vyrazit ke konkrétnímu bodu zájmu či nikoliv.

Bohužel je zde jedno ale. Novinka je dostupná v tuto chvíli jen pro USA a Velkou Británii. Lze ale očekávat, že se následně dočkáme rozšíření, ale kdy se tak stane, zatím nelze říci.

Původní článek 17. 10.

Ještě před několika lety jste si museli pořádně rozmyslet, jestli si koupit elektromobil nebo ne, jelikož síť nabíjecích stanic nebyla rozšířená. Situace není ideální ani dnes, ale je o poznání více stanic než kdykoliv dříve. Jejich dohledání někdy není zcela jednoduché, ale naštěstí přichází Google Mapy, které chtějí napomoci řidičům elektro aut.

Google Mapy a nabíjení aut

Google oficiálně představil novinku, která se v dohledné době objeví v aplikacích pro Android, iOS a samozřejmě bude k dispozici i na webu. Již nyní můžete na mobilech dohledat nabíjecí stanice pro auta, ale stále chybí některé informace, které byly ohlášeny s touto novinkou.

Jakmile bude nová funkcionalita kompletně k dispozici, budete se moci dozvědět u konkrétní stanice, kolik má například portů, jaké typy jsou podporované a jak rychlé je nabíjení. V tuto chvíli je v české verzi jen základní informační karta společně s možností hodnocení, přidávání fotografií a například otevírací dobou.

Google Mapy oficiálně podporují nabíjecí stanice Tesla a Chargepoint v rámci globálního působení. Na dalších trzích jsou dostupné informace o jiných stanicích:

  • USA – SemaConnect, EVgo, Blink
  • Velká Británie – Chargemaster, Pod Point
  • Nový Zéland – Chargefox

Zdroje: blog.google, androidpolice.com, androidpolice.com

reklama
reklama
reklama
Samsung Galaxy Note10

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim