reklama

Chrome nabízí úsporný režim Lite pro HTTPS stránky

Chrome nabízí úsporný režim Lite pro HTTPS stránky
2019-03-13T13:44:02+01:00
• 13. 3. 2019

Google vylepšil svůj webový prohlížeč Chrome u funkci úspory dat, kdy přesměruje datový tok přes své servery a snaží se optimalizovat připojení tak, abyste do svého zařízení stáhli co nejmenší objem bez vlivu na kvalitu. Ostatně informace o úspoře při prohlížení webových stránek můžete sledovat skrze menu v samotné aplikaci. Nyní přidává jednu novinku, o které vás bude informovat v adresním řádku.

Chrome s Lite připojením

Vývojáři se zaměřili zejména na situace, kdy načítání webové stránky trvá dobu delší než 5 sekund. Respektive Chrome počká maximálně tuto dobu, a pokud se během ní neobjeví smysluplný obsah, zapojí novou funkci. V podstatě se servery postarají o HTTPS stránky tak, že je optimalizují a sníží datový tok na přijatelnou úroveň bez vlivu na kvalitu.

Tato novinka se aktivuje i na velmi pomalém připojení. Konkrétně se zmiňuje 2G nebo pomalejší 2G. O přepnutí na Lite připojení je uživatel informován v adresním řádku, přičemž se změní také barva textu na světle modrou. Zde se tedy nemusíte obávat, že došlo k vypnutí zabezpečeného HTTPS připojení.

Google myslel i na situace, kdy nechcete tuto úpravu. Po kliknutí na ikonu Lite se objeví jednoduchá nabídka, skrze kterou si můžete vyžádat normální neupravenou verzi HTTPS. Chrome si zapamatuje vaši volbu, a pokud zaznamená častější vypínání, nebude ji vůbec aktivovat. Případně si zapamatuje, na kterých stránkách jste vypnuli novou funkci.

Chrome se v tomto speciálním režimu stará jen o webovou stránku a nijak si nevšímá cookies, hesel či dalších osobních údajů. Lite připojení je k dispozici v Chromu ve verzi 72.

Zdroj: 9to5google.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit