reklama

Razer Phone 3 asi hned tak nebude, firma mění strategii

Razer Phone 3 asi hned tak nebude, firma mění strategii
2019-02-22T09:59:57+01:00
• 22. 2. 2019

Není to tak dlouho, co Razer vstoupil na trh s telefony. Díky svým dvěma modelům, Razer Phone a Razer Phone 2, se podílel na vývoji představy toho, jakým směrem by se herní telefony mohly vyvíjet. Bohužel to nyní vypadá, že firma mění strategii okolo tohoto odvětví. Zdroje a dokonce i oficiální vyjádření firmy totiž naznačuje, že nejenom vývoj Razer Phone 3 byl zrušen, ale celá mobilní divize Razeru se pravděpodobně nebude těšit dlouhé budoucnosti.

Snaha se cení, ovšem každá firma musí vydělávat

Počáteční zprávy od Droid-Life naznačily zrušení vývoje dalšího modelu Razer Phone, spolu s poměrně značným (alespoň pro takto velkou firmu) propouštěním, konkrétně 30 zaměstnanců. To se týkalo právě hlavně mobilní divize Razeru. Následný průzkum těchto zpráv vedl také ke zjištění, že několik vývojářů, kteří pracovali na posledním modelu, opustili firmu již na začátku měsíce.

Krátce na to se objevilo i tiskové prohlášení, ve kterém Razer přímo specifikuje důvody, proč se rozhodl pro tuto změnu strategie. Jedním z hlavních důvodu jsou výnosy mobilní divize. Razer zřejmě očekával výrazně lepší tržby, a když se tak nestalo, firma raději projekt zrušila. V prohlášení také stojí, že bude Razer i nadále investovat do mobilního odvětví. A to jak po stránce hardwaru, tak softwaru. Vlastní herní mobil ale asi zase jen tak nevydají.

Ovšem ne všichni zaměstnanci mobilní divize firmu opustili. Někteří byly jen přeloženi k jiným projektům, a to hlavně v PC divizi, která se zdá být stále velmi silná. Celý koncept Razer Phone firma také úplně neopustí, ovšem co to znamená například pro Projekt Linda, to se zatím neví.

Pokud jste ovšem fanoušky současného modelu Razer Phone 2, nezoufejte. Razer bude tento model nadále prodávat, a dokonce bude poskytovat aktualizace i přes značné omezení své mobilní divize. Například příští týden by na Razer Phone 2 měla vyjít aktualizace na Android Pie.

Zdroje: droid-life.com, 9to5google.com

reklama
reklama

Tomáš Hubka

Student IT, notorický hráč her jak na počítači tak na mobilu, nadšenec do mobilních aplikací a fanoušek seriálů.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit