reklama

Android Things mění kurz, zaměří se jen na dvě kategorie produktů

Android Things mění kurz, zaměří se jen na dvě kategorie produktů
2019-02-13T07:50:22+02:00
• 13. 2. 2019

V roce 2016 Google představil novou platformu Android Things pro IoT zařízení. Nabízela se tak možnost každému profesionálovi nebo amatérovi/kutilovi vytvořit si drobné zařízení s možností propojení s ekosystémem. Google cílil na propojená chytrá zařízení. Za celou dobu jsme mohli vidět nejrůznější pokusy, od chytrých kávovarů až po nejrůznější „chytrá udělátka“. Bohužel jsme se nikdy nedočkali nějakého komerčního produktu, který by Google certifikoval pro běžné používání. Nyní jsme se dočkali ohlášení, že celá platforma Android Things se zaměří na konkrétní produkty.

Android Things aneb cesta pro asistenta

Google oficiálně oznámil, že Android Things se zaměří jen na chytré reproduktory a displeje, které budou moci nabídnou služby Google Assistant. V rámci tohoto nového směru má již na své straně některé společnosti a chystají se další certifikovaná zařízení.

Mohlo by se zdát, že tímto přijdou kutilové o možnost si vytvářet vlastní zařízení, ale naštěstí tomu není tak. Google stále nechává k dispozici celou platformu Android Things otevřenou a vývojáři budou moci pokračovat ve vytváření svých chytrých zařízeních.

Google vydává Android Things OS 1.0

Z vyjádření ale vyplývá, že Google bude certifikovat pouze chytré reproduktory a displeje, díky čemuž se dostanou do oficiálního prodeje pod záštitou Googlu. Samozřejmě se mohou na trhu objevit produkty založené na Android Things, ale zde bude chybět certifikace Googlu, takže nebudou dostupné některé služby.

Android Things

Ve své podstatě Google přenechal pole chytrých udělátek pro jiné platformy a soustředí se jen na produkty, kde bude moci nabídnout služby chytrého asistenta.

Zdroj: xda-developers.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat