reklama

Googlu unikají modely Pixel 3 Lite a Pixel 3 Lite XL aktualizováno

Googlu unikají modely Pixel 3 Lite a Pixel 3 Lite XL [aktualizováno]
2018-12-09T18:10:18+00:00
• 9. 12. 2018
Thumbnail

Aktualizováno 9. 12.

Po nějaké době se opět objevily nějaké úniky kolem chystaných modelů od Googlu, které ponesou přívlastek Lite. Novinky zřejmě zapadnou do vyšší střední třídy, čemuž by měla odpovídat cena i specifikace. Zřejmě se dočkáme podobné strategie jako u současných modelů Pixel 3, tedy že nabídnout velmi podobné specifikace, jen se budou lišit ve velikosti konstrukce, úhlopříčky a kapacitě baterií. Nyní se na internetu objevily i rendery založené na únicích a CAD schématech.

Menší model bude mít rozměry 151,3 x 70,1 mm a úhlopříčku 5,5 palců. Větší model pak bude mít 6 palců a konstrukce bude ve velikosti 160 x 76,1 mm. Oba smartphony budou tlusté 8,2 mm (9 mm u foťáku) a nabídnou Full HD+ rozlišení (18.5:9). V základu budou mít 4 GB RAM, 32GB úložiště, 12MPx zadní foťák a 8MPx přední. Menší model bude mít zřejmě kapacitu baterie 2915 mAh. U většího modelu stále neznáme ani odhad. O výkon by se měl starat Snapdragon 670 nebo Snapdragon 710.

Zatím se jedná jen o spekulace a netušíme, kdy a jestli dojde k představení. Možná se Google pochlubí na CES nebo MWC, ale je to jen náš odhad.

Aktualizováno 26. 11.

Už to budou skoro dva týdny, co se na internetu objevily fotografie chystaného smartphonu Pixel 3 Lite. Zatím nelze s přesností říci, jestli se jedná o chystaný model nebo jen prototyp. Prozatím se musíme spokojit s další várkou fotografií, kde je tento model vyfocen vedle Pixelu 3, Nokie 3310 (původní) nebo iPhonů.

 

Základní specifikace zůstávají nezměněné. Bohužel se ale nedozvídáme další specifikace. Lze pouze odhadovat, že nemusíme počítat s voděodolností. Vzhledem k plastovému provedení můžeme odhadovat, že by se cena mohla pohybovat kolem 400 dolarů.

Původní článek 16. 11.

Nedávno jsme vás informovali, že Google pracuje na dalších smartphonech v rámci série Pixel. Jeden z nich má nést kódové označení sargo. Některé zdroje naznačovaly, že by se mělo jednat o cenově dostupné zařízení s nižšími specifikacemi. Nikdo nečekal, že by došlo k úniku po fiasku s Pixely 3. Bohužel si Google asi opět neuhlídal vývoj a zřejmě se nám naskýtá pohled na Pixel 3 „sargo“, který možná bude znám jako Pixel 3 Lite.

Pixel 3 „sargo“ Lite zamíří do střední třídy?

V rámci designu nás nic nepřekvapí. Pro odpůrce výřezu v displeji máme dobrou zprávu, nenachází se zde. Samotné specifikace odpovídají střední třídě. O výkon se zde bude starat Snapdragon 670, který bude mít k dispozici 4 GB operační paměti. Pro data bude k dispozici 32GB úložiště, ale je možné, že se objeví vybavenější varianta.

Co se týče displeje, nabízí se nám pohled na IPS panel s Full HD+ rozlišením, který má 5,56palcovou úhlopříčku. Jakoby se jednalo o mezi stupeň současných modelů Pixel 3. O energii se bude starat baterie o kapacitě 2915 mAh.

Co se týče fotografií, tak na zádech je opět jeden foťák s rozlišením 12 MPx. Přední strana disponuje 8MPx senzorem. Bohužel nevíme, přesnější specifikace. Největší zajímavostí je, že Pixel 3 Lite má konektor na sluchátka (3.5mm jack).

Jakoby Google vytvářel tento mobil, aby se pokusil o větší úspěch na již tak přeplněném trhu. Zatím ale nevíme, jestli se jedná skutečně o Pixel 3 Lite, který bude uveden. Je zde pravděpodobnost, že se jedná o zrušený model, nebo zapadne do kategorie Android One se zcela jiným označením. Na další informace si musíme počkat.

V tuto chvíli očekáváme, že se objeví podobné informace o dalším připravovaném modelu nesoucím označení bonito.

Zdroje: droid-life.com, androidpolice.com, androidcentral.com, 91mobiles.com, androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit