reklama

Apple porušil vlastní podmínky? Poslal spam notifikace

Apple porušil vlastní podmínky? Poslal spam notifikace
2018-12-19T06:44:16+00:00
• 19. 12. 2018
Thumbnail

Spam jakožto nevyžádané sdělení existuje již dlouhou dobu. Nejenže dostáváme do poštovních schránek nejrůznější papírky, ale také se s tímto nešvarem musíme vypořádat i v emailových schránkách, kde nám pomáhají nejrůznější ochrany a řešení firem, případně provozovatelů služeb. Dokonce někteří výrobci mobilních telefonů s Androidem sáhli po této strategii a zasílali notifikace svým uživatelům o nových produktech, případně rozesílali reklamu do zařízení. Nyní se k nim asi zařadí i Apple.

Apple a nevyžádané notifikace

V tomto měsíci Apple odeslal některým uživatelům iPhonů nevyžádané notifikace propagující jeho show Carpool Karaoke. Ti si to samozřejmě nenechali jen tak líbit a hned informovali na sociálních sítích, že dostali notifikaci s reklamním sdělením. Konkrétně měla TV aplikace Applu odeslat informaci do notifikací, že je k dispozici nová epizoda této show.

Dokonce toto sdělení obdrželi uživatelé, co nikdy nesledovali Carpool Karaoke a dokonce nikdy nespustili TV aplikaci společnosti Apple. Zatím jsou evidovány dva dny (7. 12. a 14. 12.), kdy došlo odeslání tohoto spamu. Je zvláštní, že k něčemu takovému došlo u společnosti, která si potrpí na dodržování podmínek pro vývojáře, kde se doslova píše, že by vývojáři neměli odesílat nevyžádané notifikace (bod 4.5.3). Samozřejmě je zde možnost, že došlo jen k chybě a něco podobného se nebude opakovat, ale na druhou stranu nedošlo k propagaci jen jedné TV show.

V prosinci také někteří uživatelé dostali notifikaci lákající na nový iPhone XR, což se dá připisovat ke strategii na podporu vyššího prodeje.

Je docela možné, že se jedná o novou strategii společnosti Apple, ale evidentně podle ohlasu majitelů iPhonů se to nesetkalo s kladnou odezvou. Společnost Apple se zatím k této situaci nevyjádřila, a tak si budeme muset počkat, jestli se něco podobného objeví, nebo se jednalo o výjimku.

Zdroje: appleinsider.com, cultofmac.com, theverge.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit