reklama

Výrobce Gionee čelí bankrotu, dluží miliardy dolarů

Výrobce Gionee čelí bankrotu, dluží miliardy dolarů
2018-11-30T06:44:06+00:00
• 30. 11. 2018
Thumbnail

U nás jste se mohli dočíst o smartphonech Gionee, přičemž největší rozmach tato značka zaznamenala v letech 2016 a 2017. V současnosti z našeho trhu mobily Gionee spíše vymizely a v obchodech najdete maximálně ochranné kryty a skla na tyto modely. Nyní se ukazuje, že má společnost celkem závažné finanční problémy.

Gionee před bankrotem

Sice se mnohým bude zdát, že Gionee je jen další značka z Číny, která se rychle objevila a také rychle zanikne. Opak je ale pravdou. Gionee je na trhu již od roku 2002 a do této chvíle zaměstnávala na 3000 zaměstnanců. Nyní ale čelí nemalým finančním problémům.

Dle informací dluží dodavatelům i marketingovým společnostem přibližně 2,5 miliardy dolarů. I zde by se dalo odhadovat, že hlavní problém je v nezájmu o mobily Gionee, ale není tomu tak. Finanční komplikace spíše způsobuje samotný zakladatel a majitel společnosti (Liu Lirong), který údajně utrácel 1 až 200 miliónů juanů za měsíc.

Liu Lirong má zřejmě dluhy ve výši 10 miliard juanů kvůli hazardním hrám a další 6 miliard bylo zpronevěřeno jiným způsobem. Údajně měl prohlásit, že část pokryje díky své společnosti Gionee.

V tuto chvíli se čeká, jak dopadne žaloba na Gionee spojená s neschopností dodržování finančních závazků. Ačkoliv se výrobce dohodl s hlavními dodavateli, tak menší firmy nemají jisté splacení dluhů. Pakliže se všechny subjekty nedohodnou, dojde k likvidaci společnosti Gionee. Jedná se i zajímavý úkaz, kdy z trhu zřejmě zmizí značka, ale ne kvůli konkurenčnímu boji.

Zdroj: gsmarena.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit