reklama

Google Fotky nabídnou limity pro zálohování

Google Fotky nabídnou limity pro zálohování
2018-11-30T07:49:47+00:00
• 30. 11. 2018
Thumbnail4

Google Fotky je jedna z nejpovedenějších služeb této společnosti. Sice stále můžeme namítat, že řazení a organizování má k dokonalosti velmi daleko, ale když vezmeme v potaz neomezený prostor pro fotky a videa do určitého rozlišení, tak zřejmě nenajdete dostatečně konkurenční službu. Nyní se ale chystají poměrně zajímavé funkce pro ty uživatele, co si nemohou jen tak celý obsah smartphonu zálohovat kvůli nedostatečným FUP limitům.

Google Fotky a další limity

V tuto chvíli se nabízí několik možností u zálohování. V první řadě si můžete vybrat, jestli se budou fotografie a videa zálohovat prostřednictvím WiFi nebo mobilních dat. U druhé možnosti se navíc dá zvolit, jestli se tak bude dít jen u fotek nebo i videí. Kromě toho je v základu k dispozici nahrávání snímků s rozlišením 16 MPx nebo videí ve Full HD. Dále lze zvolit zálohování v originální kvalitě, ale zde již dochází k čerpání vašeho prostoru u společnosti Google.

limity

V dohledné době přibude třetí možnost, která se jmenuje „express“. V tomto případě budete moci zálohovat fotografie o velikosti 3 MPx – služba automaticky sníží kvalitu snímků. Zde nejde o ušetření místa v rámci Google účtu, ale spíše snížení čerpání FUP limitu – například když se nacházíte v zahraničí a přesto chcete zálohovat snímky přes mobilní síť.

U tohoto režimu bude také dostupné přepnutí na normální, takže se všechny snímky znovu nahrají v lepší kvalitě. Stávající v cloudu budou nahrazeny těmi s vyšším rozlišením. Novinka se prvně objeví v Indii, ale následně by mělo dojít k rozšíření.

Denní limit

Google taktéž chystá možnost nastavení denních limitů pro zálohování. V tuto chvíli náznaky poukazují, že funkce bude dostupná spíše jen pro nahrávání přes mobilní připojení. Budete si moci nastavit například 5 MB na den. Pakliže bude potřeba nahrát větší objem dat, služba počká do dalšího dne a v nahrávání bude pokračovat.

Zatím není jasné, kdy se novinek dočkáme, ale nemuselo by to dlouho trvat.

Zdroj: androidpolice.com

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Kdo zálohuje data skrze mobilní data v našem Zlodějstánu?

Přemysl Vaculík

1. 12. 2018, 12:10

Já, 10 GB FUP.

Hakus von Tyros

30. 11. 2018, 21:17
Android aplikace

Super.

… ????????

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit