reklama

Google Mapy pomohou s nalezením nabíjecí stanice

Google Mapy pomohou s nalezením nabíjecí stanice
2018-10-17T17:27:06+02:00
• 17. 10. 2018

Ještě před několika lety jste si museli pořádně rozmyslet, jestli si koupit elektromobil nebo ne, jelikož síť nabíjecích stanic nebyla rozšířená. Situace není ideální ani dnes, ale je o poznání více stanic než kdykoliv dříve. Jejich dohledání někdy není zcela jednoduché, ale naštěstí přichází Google Mapy, které chtějí napomoci řidičům elektro aut.

Google Mapy a nabíjení aut

Google oficiálně představil novinku, která se v dohledné době objeví v aplikacích pro Android, iOS a samozřejmě bude k dispozici i na webu. Již nyní můžete na mobilech dohledat nabíjecí stanice pro auta, ale stále chybí některé informace, které byly ohlášeny s touto novinkou.

Jakmile bude nová funkcionalita kompletně k dispozici, budete se moci dozvědět u konkrétní stanice, kolik má například portů, jaké typy jsou podporované a jak rychlé je nabíjení. V tuto chvíli je v české verzi jen základní informační karta společně s možností hodnocení, přidávání fotografií a například otevírací dobou.

Google Mapy oficiálně podporují nabíjecí stanice Tesla a Chargepoint v rámci globálního působení. Na dalších trzích jsou dostupné informace o jiných stanicích:

  • USA – SemaConnect, EVgo, Blink
  • Velká Británie – Chargemaster, Pod Point
  • Nový Zéland – Chargefox

Zdroje: blog.google, androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit