reklama

Gboard od Googlu zřejmě získá nový režim psaní

Gboard od Googlu zřejmě získá nový režim psaní
2018-09-18T17:49:16+00:00
• 19. 9. 2018
Thumbnail

Google v Obchodě Play nabízí svou vlastní klávesnici Gboard, která je mimo jiné dostupná i pro operační systém iOS. V poslední době získává tato aplikace drobná vylepšení, ale jak se ukazuje, chystá se další celkem podstatná novinka.

Gboard a plovoucí režim

V rámci nedávno vydané beta verze této aplikace se objevil plovoucí režim, díky kterému lze umístit klávesnici kamkoliv na ploše. Vzhledem k tomu, že se displeje stále zvětšují, může se jednat pro některé uživatele o celkem vhodnou funkci. Novinku by měli také ocenit majitelé tabletů.

Již nyní můžete klávesnici upevnit na jednu nebo druhou stranu, aby se uživateli lépe psalo jednou rukou. Nová funkce ale dává větší možnosti a v podstatě nikdo není limitován vyhrazeným prostorem. Pakliže si nainstalujete beta verzi aplikace Gboard (7.6.7.213180289 beta, APK), měli byste nový režim najít skrze levé tlačítko voleb, kde následně kliknete na tři tečky. Ve středové části se pak má zobrazit možnost plovoucího režimu.

Samotná funkce asi není zcela odladěná a není připravená pro nasazení, asi ani v případě beta verze. Někteří uživatelé reportují, že po aktivaci následně došlo ke zrušení funkce. Jiným zůstává tento režim.

logo-app Gboard – klávesnice od Googlu Google LLC Zdarma ANDROID logo-app Gboard Zdarma iOS

Zdroje: droid-life.com, androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit