reklama

Xiaomi Mi7 – bude mít výřez v displeji?

Xiaomi Mi7 – bude mít výřez v displeji?
2018-03-12T07:29:27+00:00
• 12. 3. 2018
Thumbnail2

Společnost Apple chtěla přijít se smartphonem, který by nabídl maximum ve všech ohledech. Bohužel se to neobešlo bez výřezu v displeji, kde jsou umístěny potřebné senzory pro FaceID. Ačkoliv Apple není první společnosti s výřezem v displeji (první pokus byl od Essential), tak zřejmě došlo k nastartování trendu, kdy takřka každá firma zavádí tento design. Z těch větších můžeme jmenovat Asus (ZenFone 5Z), brzy se přidá Huawei a pravděpodobně bude následovat Xiaomi, konkrétně s modelem Xiaomi Mi7.

Xiaomi Mi7 s výřezem?

Ještě tento měsíc bychom se měli dočkat Xiaomi Mi 2s, u kterého bude přesunuta kamerka do rohu displeje, aspoň podle posledních spekulací. Zřejmě se ale nebude jednat o jediný mobil tohoto výrobce, který bude mít atypický zobrazovací panel. Dalším modelem má být Xiaomi Mi7. Nasvědčují tomu části kódu firmwaru.

V XDA Developers mají přístup k softwaru a přímo v částech kódu jsou jednoznačné zmínky o výřezu v displeji (notch). Týká se to systémových aplikací jako MIUI Camera, MIUI SystemUI a MIUI Settings.

Mi7

Samozřejmě nelze jednoznačně tvrdit, že Xiaomi Mi7 bude mít nakousnutý zobrazovací panel, ale důkazy tomu nasvědčují. V tomto ohledu si budeme muset počkat minimálně na první úniky vzhledu chystané novinky.

Kromě tohoto designu se máme dočkat infračervené kamery, která by měla sloužit pro skenování obličeje. To by nasvědčovalo tomu, že výřez v displeji nebude jen pro přední kamerku a reproduktor. Ještě se spekuluje o čtečce otisků prstů v displeji, ale k tomu zatím neexistuje jakýkoliv důkaz.

Zdroj: xda-developers.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Milan Strnadel

12. 3. 2018, 11:37

Je to mega humus, nechápu tuhle vlnu. Většina kupujících je stádo oveček.

Petr Hošek

12. 3. 2018, 8:40
Android aplikace

Tak doufám že mít nebude, je to hnus velebnosti….

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit