OnePlus 5T se možná dočkáme 5. listopadu [aktualizováno]

OnePlus 5T se možná dočkáme 5. listopadu [aktualizováno] 2017-10-17

Aktualizováno 17. října

Za poslední dobu se objevilo celkem hodně náznaků ohledně nového modelu od OnePlus. Sice se často zmiňoval model OnePlus 6, ale několik indícií naznačuje příchod OnePlus 5T. Nyní se dozvídáme o události tohoto výrobce, která se bude konat 5. listopadu.

Bohužel nemáme k dispozici mnoho náznaků kolem specifikací. Pouze se spekuluje o 6palcovém displeji a minimálních rámečcích. Budeme si muset pár týdnů počkat, co vlastně OnePlus plánuje a proč je nyní pozastaven na některých trzích prodej aktuálního modelu OnePlus 5.

Aktualizováno 11. října

Dnes jsme zaznamenali, že mobilní telefon OnePlus 5 je zcela vyprodán, alespoň je tak uvedeno na stránkách samotného prodejce. K dostání je však od dalších předprodejců, přímo z Číny ho seženete ještě, ale některé obchody také hlásí, že je vyprodáno. Co se týče českých obchodů, tak na Heurece toto ukončení prodeje ještě nezaznamenali.

Na oficiálních stránkách výrobce se akorát objevila jen limitovaná edice JCC se speciálním grafickým zpracováním. Na to, že OnePlus 5 byl představen v červnu, jde o poměrně rychlé ukončení prodeje po necelých pěti měsících. Samozřejmě je otázka, jestli se jedná o záměr, nebo jen o dočasnou nedostupnost.

Původní článek z 8. října

Objevily se spekulace, že čínská firma OnePlus chystá představení nového modelu již na začátek následujícího roku. Taktéž se objevila informace, že nevznikne vylepšený model současného OnePlus 5. Vše jsou to ovšem zatím oficiálně nepodložené informace.

OnePlus 6 možná už v lednu 2018

Poté, co OnePlus vydal model OnePlus 3T pouhého půl roku po OnePlus 3, zvažuje se, že vydání další verze přijde taktéž záhy. Model OnePlus 5 přišel na trh v letošním červnu, a to tři čtvrtě roku po zmíněném modelu s číslem 3T. Pokud firma upustí od mezi modelu s přídomkem „T“, bude se moci rovnou zaměřit na zcela nový model. Navíc onen přechodný model 3T byl jen menším vylepšením verze 3, taktéž se tak čínská firma vyhnula nechtěnému číslu 4, a to kvůli pověrám rozšířených v domovské Číně.

Číslo 6 již není v Číně problémové a tak ho mohou rovnou použít. Při sledování jednotlivých rozestupů mezi novými modely od OnePlus se časový interval poměrně zkrátil a pokud bychom počítali s rozmezím půl až tři čtvrtě roku, tak se OnePlus 6 dočkáme někdy mezi lednem až březnem roku 2018. Pokud by tomu tak doopravdy bylo, čínská firma by pomalu začala snižovat výrobu a začala by uvolňovat sklady pro nový model. Ten by mohl přinést šesti palcový displej s minimálními rámečky. Pokud přijde hned na začátku roku 2018, pravděpodobně nebude mít nejnovější procesor od Qualcommu Snapdragonu 845, avšak letošní model 835. Firma možná přijde již i s určitým stupněm voděodolnosti, případně možná zapracuje i na stabilizace fotoaparátů.

Karel Čapka

Dvaadvacetiletý student třetího ročníku žurnalistiky na Filozofické fakultě na Univerzitě Palackého v Olomouci. Zajímám se o moderní technologie, sociální sítě a mám rád focení. Vždy si najdu chvilku na čtení a baví mě učit se novým věcem. Zajímají mě dějiny, politika, geografie, Formule 1 a vlastně de všeho něco. A též jsem velký antikomunista.