reklama

Finanční výsledky Samsungu, HTC a LG

Finanční výsledky Samsungu, HTC a LG
2016-10-28T10:37:32+01:00
• 28. 10. 2016

Finanční výsledky Applu nebyly moc povzbudivé, byť sama společnost vykázala vysoké příjmy. V podstatě je na tom stejně i Samsung, který přes všechny problémy vykázal také zisk. Bohužel matadoři v podobě HTC a LG se nemohou nikterak chlubit, byť u LG dělá problémy jen mobilní divize.

smartphone-future-0001

Samsung

Největší dopad na finanční výsledky společnosti Samsung má rozhodně kauza kolem Galaxy Note 7, ale ani tak se výrobce nedostal do větší finančních potíží a stále vykazuje zisk. Konkrétně mobilní divize vykázala příjem přibližně 100 miliard wonů. V předchozím období byl tento výsledek na úrovni 4 320 miliard wonů.

img_20160907_175257

Jedná se tak o největší propad. Samsung zaznamenal příjem za třetí čtvrtletí tohoto roku ve výši 47,82 bilionu wonů a zisk se vyšplhal na 5,2 bilionu wonů, což je v přepočtu na dolary 4,5 miliardy. Ve stejném období minulého roku byl výsledek 7,36 biliónů wonů. Divize na výrobu polovodičů a displejů jsou letos nejúspěšnější, přičemž se jim dařilo více než v předchozím období.

Zajímavostí může být, že problémy s Galaxy Note 7 budou mít dopad na vývoj ekonomiky v Jižní Koreji. Konkrétně by mohlo dojít k propadu HDP o 0,1 až 0,2 %.

HTC

Z pohledu nejrůznější kauz na mobilní scéně by se dalo říci, že by se společnosti HTC mělo dařit. Navíc vyrábí Pixely pro Google. Bohužel ani relativně úspěšný VR produkt v podobě HTC Vive nezachránil tohoto výrobce před ztrátou. Ve třetím čtvrtletí byla vykázána ztráta ve výši 63 miliónů dolarů.

HTC 10

HTC 10 – zpátky na vrchol [recenze]

HTC se ale pochlubilo, že mezičtvrtletní výsledky se polepšily. Dokonce Q3 je nejúspěšnější období tohoto roku a zároveň HTC vykázalo nejmenší ztrátu.

LG

Firma jako celek vykázala zisk ve výši 283,2 miliard wonů, přičemž příjem byl 13,2 biliónů wonů. Pokud se ale podíváme na mobilní divizi, tak zde nenalezneme povzbudivá čísla. Zde došlo k meziročnímu poklesu o 14,4 %, přičemž současná ztráta je 436,4 miliard wonů, což je cca 380 miliónů dolarů.

LG G

LG G5 – král fotografie s mnoha nedodělky [recenze]

Na těchto výsledcích se nejvíce odrazil neúspěch letošního top modelu LG G5, jehož modulární konstrukce nezaujala zákazníky.

Zdroje: news.samsung.com, phonearena.com, androidauthority.com, pocketnow.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim