reklama

Chrome získává další offline funkce

Chrome získává další offline funkce
2016-09-28T07:20:59+01:00
• 28. 9. 2016

Už jste si u nás mohli přečíst, že se připravuje novinka Přečíst později, která umožní si uložit stránky na později. Nyní v rámci beta verze se rozšiřuje tato možnost na obrázky a videa. Právě videa si budeme moci uložit do zařízení a zhlédnout i v momentu, kdy není k dispozici připojení k internetu.

pasted-image-0

Avšak zajímavější funkcí je obnovování stahování i na nestabilním připojení. Díky tomu se už nebudeme muset starat o to, jestli byl daný soubor staženy celý, nebo došlo k přerušení.

downloads-home-new

Jedná se o zajímavé novinky, ale Google se zaměřil také na pomalé připojení k internetu, například na EDGE. I na tomto typu připojení je docela náročné načíst celou webovou stránku. Jakmile dojde k detekci pomalého připojení, Chrome aktivuje funkci Google Web Light, která je zakomponována do Data saver. Následně dojde ke stažení upravené verze webu. Díky tomu lze ušetřit až 80 % dat. Ukázku naleznete na obrázku níže.

pasted-image-0-1

Funkce úspory dat také byla rozšířena o video soubory. Nově tak lze ušetřit až 67 % dat u MP4 videí. Sice dojde ke kompresi na straně Googlu, ale i tak by se mohlo jednat o dosti důležité a podstatné rozšíření. Všechny novinky budou dostupné v dohledné době, nebo s aktualizacemi aplikací.

logo-app Prohlížeč Chrome – Google Google Inc. Zdarma ANDROID logo-app Chrome Beta Google Inc. Zdarma ANDROID

Zdroje: androidpolice.com, chrome.googleblog.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim