reklama

Pravděpodobná podoba hodinek od Googlu aktualizováno

Pravděpodobná podoba hodinek od Googlu [aktualizováno]
2016-07-11T22:00:57+02:00
• 11. 7. 2016
2

Aktualizováno 11. 7.

Na světlo světa se dostávají další střípky informací kolem údajných hodinek od Googlu. I tentokrát se zasadil web Android Police, který sice nemohl poskytnout konkrétní materiály, ale i tak se pokusil vytvořit obrázek hodinek vycházejících z poskytnutých zdrojů.

nexus2cee_gems2_thumb

Angelfish a Swordfish

Samozřejmě to znamená, že se nedíváte na finální podobu hodinek od Googlu. Navíc je zde i možnost, že měli k dispozici jen údaje o prototypech, takže se konečná podoba může lišit.

Původní článek 6. 7.

Ačkoliv Google nabízí řadu smartphonů Nexus, tak je nevyrábí, jak je známo. Avšak v oblasti výroby zařízení není nováčkem. Například si vše zajišťuje pro chromebook Pixel, tablet Pixel C nebo další produkty. Nedávno jsme se dozvěděli, že má také pracovat na vlastním smartphonu a bude mít větší kontrolu nad Nexus linií.

Web AndroidPolice dostal od nÄ›kolika dĹŻvÄ›ryhodnĂ˝ch zdrojĹŻ informace, Ĺľe Google momentálnÄ› pracuje na dvou Android Wear zařízenĂ­ch – samozĹ™ejmÄ› se jedná o hodinky. BohuĹľel nemohou sdĂ­let jakĂ©koliv přímĂ© dĹŻkazy, aby neohrozili svĂ© zdroje. Na druhou stranu jsme se dozvÄ›dÄ›li kĂłdová oznaÄŤenĂ­ obou hodinek – Angelfish a Swordfish.

Angelfish Swordfish

Angelfish a Swordfish

Top modelem má bĂ˝t verze Angelfish, která nabĂ­dne například podporu LTE a bude obsahovat i GPS modul. KromÄ› toho najdeme na spodnĂ­ stranÄ› i senzor srdeÄŤnĂ­ho tepu. To se samozĹ™ejmÄ› odrazĂ­ i na velikosti hodinek – mĹŻĹľeme se pĹ™ipravit na tloušťku 14 mm. Budou dostupnĂ© ve dvou variantách – 43,5 a 46 mm. Nebudou kompatibilnĂ­ s Mode.

Model Swordfish bude pravdÄ›podobnÄ› levnÄ›jší variantou, u kterĂ© bychom marnÄ› hledali GPS, LTE a senzor srdeÄŤnĂ­ho tepu. To bude mĂ­t vliv i na velikost – tloušťka bude 10,6 mm. K dispozici bude velikost 42 mm.

Oboje hodinky nabídnou kompletně kulatý displej, přičemž design by neměl být extravagantní, jako tomu je u některých současných modelů. Co se týče ovládacích prvků, tak bude obsaženo minimálně jedno tlačítko, byť u vybavenější verze se počítá rovnou se třemi. Co se týče softwaru, tak lze počítat s Android Wear 2.0 a hlavní důraz má být kladen na Google Assistant.

V tuto chvíli není zcela jasné, jestli se jedná jen o prototypy pro vývoj Android Wear. Je docela možné, že se nikdy nedostanou do prodeje, nebo se bude prodávat jen jeden z výše uvedených modelů. Zde lze jen podotknout, že lze počítat s dostupností jen skrze obchod Googlu.

Zdroje: androidpolice.com, androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Petr Hošek

12. 7. 2016, 8:05
Android aplikace

Vypadají pěkně, ještě by mě zajímala ta cena ta asi bude???

Zdenek Nešpor

11. 7. 2016, 23:19
Android aplikace

sám sem zvědavej

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim