reklama

Google vydává bezpečnostní aktualizaci Androidu únor

Google vydává bezpečnostní aktualizaci Androidu [únor]
2016-02-02T07:18:56+01:00
• 2. 2. 2016
1

Google pozměnil systém aktualizací systému Android, a jak se zdá, své sliby s četností plní na jedničku. Dnes jsme se dočkali únorové aktualizace, která má za úkol opravit bezpečnostní rizika uvnitř systému. Tentokrát se v Googlu zaměřili na 5 kritických chyb, čtyři s vyšší prioritou a jednu se střední.

Začneme od konce, jelikož byla asi nejvíce propírána komunitou. Ačkoliv lednová aktualizace měla opravit možnost přeskočení ochrany restartu do továrního nastavení, tak až nyní jsme se zřejmě dočkali plnohodnotné záplaty.

Screenshot (5)

Nejzávažnější chyby se týkají ovladačů pro Broadcom WiFi čipy, skrze kterou šlo za určitých podmínek nechat spustit kód útočníka. Bokem nezůstal ani Qualcomm, kde byl opraven problém taktéž s WiFi – byla obsažena díra, skrze kterou šlo spustit lokální nebezpečný kód.

Detailní informace najdete ve zprávě na stránkách Googlu. Aktualizace se bude šířit skrze OTA, přičemž jsou k dispozici i„factory image“ pro jednotlivé Nexusy. Výrobci již byli informováni a měli by začlenit opravy do svých systémů. Některé bezpečnostní problémy jsou opraveny i u starších verzí systému Android.

Zdroj: twitter.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Jakub Šenk

2. 2. 2016, 8:25

To je sice pěkné, ale tyhle záplaty se k většině uživatelů dostanou až s novým telefonem…

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim