reklama

Chromer zrychlí otevírání stránek

Chromer zrychlí otevírání stránek
2015-12-29T20:27:39+02:00
• 29. 12. 2015
2

Google na poslední vývojářské konferenci představil novinku Chrome Custom Tabs. V podstatě se jedná o velmi odlehčený webový prohlížeč, který se otevírá v aplikaci, odkud klikáte na odkaz. Nabízí všechny vymoženosti a hlavně je otevírání stránek rychlejší, plynulejší a „neodcházíte“ z původní aplikace.

nexus2cee_CCT_Large-2

Odkaz na animaci

Dřívěji mohl vývojář implementovat WebView, což je komponenta umožňující načítání stránek. Ta je ale v mnohém omezená a pomalá. Poslední možností je otevření stránky ve výchozím běžném prohlížeči. V tomto ohledu Chrome Custom Tabs nabízí rychlost, zapamatovaná hesla z Chromu, automatické vyplňování formulářů, bezpečnost a také je k dispozici šetření dat. Avšak možnost využívání této novinky závisí jen na vývojářích jednotlivých aplikací.

2015-12-29 18.55.47 2015-12-29 18.55.55

Naštěstí vznikla aplikace Chromer, která nabízí všechny přednosti Chrome Custom Tabs. V podstatě stačí nastavit Chromer jako základní aplikaci pro prohlížení webových stránek a o nic se nemusíte starat. Weby se vám budou načítat v rámci aplikace, odkud jste klikli.

2015-12-29 18.55.20 2015-12-29 19.07.08

I po otevření ve speciálním okně máte možnost vyhledávání na stránce, sdílení odkazu nebo je zde i možnost otevření v běžném prohlížeči. Jestliže kliknete na šipku zpět, vrátíte se na pozici v aplikaci, odkud jste klikli na odkaz – vlastně z původní aplikace ani neodejdete. Abyste Chromer mohli používat, musíte mít nainstalován Chrome ve verzi 45 a vyšší.

logo-app Chromer Arunkumar Zdarma ANDROID

Zdroje: androidpolice.com, androidpolice.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Lehce rychlejší to asi je, ale kvůli menší zátěži systému oproti Chromu. Zajímavé je, proč Google nezačne u sebe = nepřidá Chrome Custom Tabs do Gmailu, YouTube či map?! Tedy aplikací, které má pod palcem.

Martin Novotný

29. 12. 2015, 20:36

neprijde me to rychlejsi….

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat