reklama

Google mění vzhled aktualizováno

Google mění vzhled [aktualizováno]
2015-09-01T18:00:41+01:00
• 1. 9. 2015
1

Čas od času si můžeme všimnout, že si Google pohrál s logem. Sem tam upraví nějakou linku, jindy si pohraje s barvami. Dnes ale dochází k větší změně, která se dotkla zejména použitého fontu. Sami posuďte na animaci níže.

OGB-INSIDER-BLOGS-GoogleLogox2-Animated (1)

Odkaz na animaci

K tomu představení se také váže i nové video ukazující samotný vývoj společnosti.

Jakoby Google chtěl udělat větší čáru za změnou, která se odehrála nedávno. Není již středobodem, jak tomu bývalo dříve, nyní se jedná jen o divizi větší společnosti Alphabet, jenž vznikla nedávno.

Google ČR na svém blogu vysvětluje změnu následovně:

Za posledních 17 let se Google hodně změnil. Rozšířili jsme nabídku našich služeb a produktů, ale i jsme měnili jejich vzhled.

Proč to tedy nyní děláme? Kdysi dávno byl Google jedno místo, na které jste se dostali pouze z jednoho zařízení, stolního počítače. V dnešní době lidé přicházejí s Googlem do styku pomocí mnoha platforem, aplikací a zařízení – často vše během jednoho dne. Od Googlu se dnes očekává, že vám pomůže, kdykoliv a kdekoliv ho potřebujete, ať už je to na vašem mobilním telefonu, televizi, hodinkách, ovládacím panelu auta a ano, dokonce i na počítači! 

Dnes představujeme novou vizuální identitu, která odráží tuto skutečnost a ukazuje vám magickou práci Googlu dokonce i na těch nejmenších displejích. Jak vidíte, uchopili jsme logo a další prvky vizuální identity Googlu, které byly stvořeny pro jednu stránku internetového vyhledávače v počítači, a uzpůsobili jsme je pro svět plynulé “počítačové” komunikace bez ohledu na způsob zadávání informací (dotykové, klávesové i hlasové) do nekonečného množství zařízení. 

Neříkáme vám jen jednoduše, že používáte Google, ale také vám ukazujeme, jak pro vás Google pracuje – co dělá, aby pochopil, co myslíte, a vybral přesně ty informace, které v daný moment potřebujete. Například se loučíme s malou modrou ikonkou “g” a nahrazujeme ji symbolem, který vychází z loga. Zároveň vám nové prvky jako mikrofon v barvách Googlu pomáhají s Googlem komunikovat, ať už hovoříte, nebo píšete na klávesnici či na dotykovém displeji. 

Toto není první a pravděpodobně ani poslední příležitost, kdy měníme náš vzhled, ale myslíme si, že právě ta dnešní je výbornou příležitostí uvědomit si všechny cesty, jak pro vás Google pracuje napříč Vyhledáváním, Mapami, Gmailem, Chromem a mnoha dalšími službami. Jak vidíte, celý systém propojuje to nejlepší z Googlu (jednoduchost, barevnost a přátelskost) a upravuje je pro časy, kdy více než kdykoliv dříve vyžadujeme plynulý přechod mezi všemi “věcmi” připojenými k internetu.

Náš nový design začnete postupně potkávat ve všech našich produktech. Doufáme, že se vám bude líbit tak jako nám!

september-1st-doodle-do-not-translate-5078286822539264-hp

Odkaz na animaci

Pokud by vás zajímalo, jak vypadaly dřívější loga, Google nachystal speciální podstránku ve vyhledávání.

Září 2013

stažený soubor

Květen 2010

stažený soubor (1)

Květen 1999

stažený soubor (2)

Září 1998

stažený soubor (3)

30. srpna 1998

stažený soubor (4)

1998

stažený soubor (5)

Google+ také

I sociální síť Google+ prochází změnou loga. Z původního malého „g“ máme nyní velké „G“.

GooglePlus-logos-02

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Patrik Knak

1. 9. 2015, 21:49
Android aplikace

nejvíc se mi líbí logo z roku 99

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim