reklama

Microsoft koupil populární To-Do aplikaci Wunderlist

Microsoft koupil populární To-Do aplikaci Wunderlist
2015-06-03T14:04:01+02:00
• 3. 6. 2015

Není tomu dlouho, co se Microsoft rozhodl pro nákup emailové aplikace Acompli nebo kalednáře Sunrise. Včera společnost potvrdila další nákup, o kterém se spekulovalo již v předchozích dnech. Nováčkem pod křídly Microsoftu je To-Do aplikace Wunderlist, tu Microsoft koupil včetně německé startupové společnosti 6Wunderkinder, která stojí za jejím vývojem.

00-top

Žádná ze společností zatím oficiálně nepotvrdila uskutečnění transakce, ovšem podle deníku The Wall Steet Journal již platba proběhla a Microsoft dal za Wunderlist přibližně 100 – 200 milionu dolarů. Na oficiálním blogu redmondského giganta se Eran Megiddo, generální manažer OneNote, k nákupu vyjádřil následovně:

„Zařazení Wunderlistu do portfolia Microsoftu skvěle zapadá do našich plánů pro znovuobjevení produktivity ve světě, kde je mobilita a cloud tím nejpodstatnějším. Dále tím dokazujeme náš slib, kterým je přinášení těch nejlepších aplikací na trhu pro všechny platformy a zařízení, která naši zákazníci využívají pro práci s e-mailem, kalendářem, zprávami, poznámkami a nově i s úkoly.“

Aplikace Wunderlist se proslavila v podstatě na všech mobilních platformách a v současné době má již přes 13 milionů uživatelů. Vývojářský tým povede po akvizici i nadále zakladatel a současný CEO společnosti Christian Reber, ten se k akvizici vyjádřil také vcelku pozitivně následujícími slovy:

„Připojení k Microsoftu nám zpřístupňuje masivní objem expertízy, technologií a lidí, o kterých si tak malá společnost, jako jsme my mohla doposud nechat jen zdát. Tým a produktovou strategii povedu i nadále já ze své berlínské kanceláře, protože to je to, co mám rád ze všeho nejvíce: vytvářet úžasné produkty, které pomáhají lidem a firmám dělat věci tím nejjednodušším a nejintuitivnějším možným způsobem.“

Zatím není zřejmé, jakým způsobem začlení Microsoft Wunderlist do své stávající produktové nabídky, jako jedna z možností se nabízí jeho hlubší integrace do sady Office, přesněji řečeno zakomponování jeho služeb do aplikací jako Outlook a OneNote. Wunderlist bude i po odkoupení Microsoftem fungovat stejně jako doposud a beze změn zůstávají i ceny, bezplatná verze zůstává zdarma a ceny v rámci předplatného jsou taktéž zachovány.

Zdroje: thurrott.com, theverge.com

reklama
reklama

David Pilař

Student IT, nadšenec do technologií všeho druhu a milovník mobilního focení. Rád se podílí na beta testování a překladu softwaru.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim