Za rok 2014 bylo prodáno 720 tisíc zařízení s Android Wear

Za rok 2014 bylo prodáno 720 tisíc zařízení s Android Wear
2015-02-12T07:30:38+02:00
• 12. 2. 2015

Nezávislá analytická společnost Canalys se zaměřila na analýzu trhu s nositelnými zařízení. Zveřejněné výsledky jsou poměrně zajímavé. Za rok 2014 bylo dodáno celkově 4,6 milionů nositelných zařízení. Celých 720 tisíc kusů pak patřilo modelům s Android Wear.

Notifikace Motorola MOTO360 - 2 (1)

Mezi zmíněnými 720 tisíci kusy analytici zahrnuli naprosto všechny modely, které disponují operačním systémem Android Wear. Poměrně solidní úspěch zaznamenaly hodinky Pebble, kterých se od svého uvedení v roce 2013 prodalo již 1 milion kusů.

Úplně odlišnou strategii od Pebble zvolila například jihokorejská společnost Samsung, která představila za krátkou dobu celkem 6 zařízení zapadajících do tohoto segmentu trhu. Tato zařízení jsou ale postavena především na různých platformách, a tudíž je mnohem náročnější pro vývojáře vyvíjet aplikace. Za zmínku ještě stojí čínská společnost Xiaomi, která se pochlubila 1 milionem prodaných kusů náramku Mi Band. Xiaomi útočí na zavedené výrobce především svou nízkou cenou.

To ostatně potvrzuje i Jason Low, analytik společnosti Canalys, který označuje Mi Band za zařízení, které vstoupilo na trh s naprosto odlišnou strategií. Dodávky tohoto náramku pak ukazují, jak významný může být čínský trh. Analytici dále očekávají, že na trhu s chytrými hodinkami a náramky nastane dramatický růst.

Zraky se především upínají k datu zahájení prodeje Apple Watch. Úspěch, či neúspěch těchto hodinek může hodně napovědět o vývoji celého odvětví. Současným nedostatkem chytrých hodinek s operačním systémem s Android Wear je poměrně chabá výdrž na jedno nabití. A i v této otázce bude zajímavé sledovat, jak se uchytí na trhu právě Apple. Ten učinil dle analytiků správné rozhodnutí, když se rozhodl uvolnit vývojářské nástroje s velkým předstihem. Díky tomu mají vývojáři mnohem více času na optimalizaci svých aplikací.

Apple Watch

Dále je nutné zmínit i ten fakt, že řada potencionálních zájemců o hodinky s Android Wear se rozhodla odložit koupi, protože považuje současné stroje za „prototypy“. To alespoň tvrdí Russell Ivanovich, spoluzakladatel Shifty Jelly. Ten dále podotýká, že se do budoucna budou muset jak Apple, tak Google, postarat o to, aby lidé považovali nositelná zařízení za nutnost a potřebný doplněk. V současnosti tomu, dle jeho názoru, tak není.

Na modely Moto 360LG G Watch R se můžete podívat v naší recenzi a videopohledu.

Jedno je jisté. Trh s nositelnými zařízeními se jistě bude rozrůstat i nadále. Google se s představením Android Wear do tohoto trhu zapsal velmi výrazně. Hodnocení, zda je 720 tisíc prodaných kusů zařízení s Android Wear (platforma Android Wear byla oficiálně představena v březnu, podrobnosti pak byly uvedeny na Google I/O v červnu) úspěch, nechám pouze na vás.

Zdroje: canalys.com, blogs.wsj.com, engadget.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jiří Smrž

Fanoušek operačního systému Android, ale se zkušenostmi i s iOS a Windows Phone. Ve volném čase se rád věnuje sportům a sledování filmů nebo seriálů.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat