reklama

Apple se pochlubil výsledky za první fiskální kvartál 2015

Apple se pochlubil výsledky za první fiskální kvartál 2015
2015-01-28T06:45:24+02:00
• 28. 1. 2015

Nejsledovanějším měsícem během roku je leden, hlavně kvůli výsledkům jednotlivých výrobců za poslední kvartál předešlého roku. Nejvíce se čeká na zprávy větších výrobců, jako třeba Apple, který vydal zprávu s informacemi za první fiskální kvartál 2015,  jenž končí 27. prosince. Zde se nejvíce odráží vánoční nákupní horečka.

apple-earnings-nearly-double-RB38F3E-x-large

Během posledního čtvrtletí Apple utržil 74,6 miliard dolarů. Čistý zisk činil 18 miliard dolarů. Jednoduše bychom mohli konstatovat, že se tomuto výrobci dařilo, ale tato čísla jsou o to víc zajímavější, pokud je srovnáme se stejným obdobím s minulým rokem. Tehdy byly tržby 57,6 miliard dolarů a zisk činil 13,1 miliard dolarů.

Největší příjmy samozřejmě pocházejí z Ameriky, ale skokanem je rozhodně Čína, kde Apple zaznamenal 70% navýšení při porovnání kvartálů.

apple-china-q1-2015

Apple se také pochlubil, že v posledním čtvrtletí přesáhl hranici miliardy prodaných iOS zařízení. Kromě toho bylo prodáno 74,5 miliónů iPhonů během 90 dnů. Pokud použijte na tento výsledek jednoduchou matematiku, dostane se k 10 prodaným iPhonů každou sekundu. Opět se jedná o velmi zajímavý výsledek, hlavně když jej srovnáte s prodeji v jiných čtvrtletích.

phpldwuve

Stinnou stránkou je kategorie iPadů, kde došlo k poklesu na 21,4 miliónů prodaných kusů. Což je snížení o 4,6 miliónů ve srovnání se stejným kvartálem 2013.

Nejedná se ale o překvapující výsledky. Před nějakou dobou byla vydána analýza, která odhadovala tato čísla na základě získaných poznatků. Jednoznačně můžeme říci, že se analytická společnost KGI trefila do černého.

Ze zprávy Applu také vyplynulo, že v tuto chvíli má společnost k dispozici celkově 178 miliard dolarů.

Zdroje: businesswire.com, 9to5mac.com, pocket-lint.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim