reklama

Android L – podpora víceuživatelského prostředí u smartphonů

Android L – podpora víceuživatelského prostředí u smartphonů
2014-08-07T10:32:26+02:00
• 7. 8. 2014

Podpora víceuživatelského prostředí v Androidu doposud nebyla nijak zvlášť dobrá – nachází se jen u tabletů. Asi právě proto se jeden uživatel rozhodl o tomto problému napsat přímo společnosti Google.

al-vup

Během několika málo hodin mu bylo odpovězeno na jeho dotaz: „Vývojový tým již zavedl tuto funkci a bude k dispozici v další veřejné verzi.“

Jelikož další veřejná verze by měla vyjít ke konci roku, pravděpodobně bude tato funkce už její součástí. Jak jsem již zmiňoval, plná podpora uživatelských účtů je jen na tabletech a ve smartphonech s čistým Androidem jsme se této novinky doposud nedočkali – někteří výrobci implementovali vlastní řešení.

Tato funkce by mohla potěšit hlavně ty, kteří potřebují chytrý telefon k pracovním i osobním účelům, nebo jej půjčují dětem, příbuzným či přátelům. S největší pravděpodobností Google pracuje na této možnosti již delší dobu, čemuž mu asi napomáhá Samsung se svým řešením Knox. Pokud se podíváme zpětně, tak problematika byod není Googlu neznámá.

Navíc díky této novince budeme moci například oddělit svá soukromá a pracovní data, aniž bychom museli používat software třetích stran.

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Student zabývající se tvorbou grafiky, a to jak webových stránek, webových či mobilních aplikací, tak i marketingových produktů. Ve volném čase píše články, testuje nebo recenzuje různá zařízení, která se mu připletou pod ruku. Kontaktní email - pavel.mares@dotekomanie.cz.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim