reklama

Projekt ARA – prvních 100 beta testerů získá zařízení zdarma

Projekt ARA – prvních 100 beta testerů získá zařízení zdarma
2014-07-03T16:07:09+01:00
• 3. 7. 2014

V říjnu minulého roku, krátce poté, co Motorola jako první představila plány projektu ARA (Phonebloks), byl zahájen výzkumný projekt dscout pro pomoc skupině ATAP (Advanced Technology and Projects). Projekt měl za cíl zjistit, co vlastně uživatelé očekávají od modulárního zařízení. Dscout tedy nyní konečně přináší výsledky jak pro skupinu ATAP, tak i pro uživatele. Pro uživatele to zatím znamená, že 100 z nich dostane modulární zařízení zdarma k testování.

project-ara

Více než 90 000 uživatelů se podepsalo pod projekt dscout a plánem tohoto projektu je vzít 100 nejaktivnějších uživatelů a umožnit jim přístup k hardwaru projektu ARA, jako první. Skupina ATAP již zveřejnila seznam účastníků, kteří se nakonec dostanou do projektu ARA. Bohužel je zatím nejasné, kdy se tak stane. Oznámení uvádí, že Google (kde nyní ATAP žije) upřesní vše okolo projektu ARA v dalších 8 měsících. Pokud je to tedy časový rozvrh vedoucí k beta verzi, znamenalo by to, že první zařízení by mohli uživatelé očekávat v březnu roku 2015.

Plány projektu ARA jsou velmi ambiciózní. Jeho cílem je nabídnout veřejnosti plně upravitelné modulární zařízení, u kterého si budete moci vyměnit snad téměř vše. Aby toho nebylo málo, plán zahrnuje i konečnou cenu pro toto úžasné zařízení, jenž činí pouhých 50$ (~1000 Kč) za modul, což by znamenalo obrovský skok oproti dnešním zařízením.

Zdroj: phonearena.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Student zabývající se tvorbou grafiky, a to jak webových stránek, webových či mobilních aplikací, tak i marketingových produktů. Ve volném čase píše články, testuje nebo recenzuje různá zařízení, která se mu připletou pod ruku. Kontaktní email - pavel.mares@dotekomanie.cz.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat