reklama

iOS 8 – podpora dvou oken aplikací vedle sebe potvrzena

iOS 8 – podpora dvou oken aplikací vedle sebe potvrzena
2014-06-10T07:53:02+02:00
• 10. 6. 2014
1

V květnu se spekulovalo, že by iOS 8 mohl nabídnout možnost spuštění dvou aplikací na stejné obrazovce. Podobnou funkci najdeme u některých produktů od Samsungu, převážně u řady Note. Samozřejmě nemohu vynechat Microsoft a jeho systém Windows 8. Na oficiální představení iOS 8 se Apple žádnou takovou novinkou nepochlubil a ani při bližším zkoumání beta verze nebylo něco takového nalezeno.

multitasking

Koncept

Mohli jsme tuto spekulaci odložit na pozdější dobu, ale nyní se objevily celkem zajímavé informace. Vývojář Steve Troughton-Smith objevil v iOS 8 kód, který je zaměřen na možnost běhu více aplikací na jedné obrazovce. Sám uvádí, že bude možné spustit dvě aplikace, přičemž bude možnost si vybrat, jakou velikost budou zabírat na zobrazovacím panelu – 1/4, 1/2 a 3/4.

Screenshot_187

Z následné diskuze a bližšího zkoumání vyplývá, že novinka není zcela dokončena – vykazuje chyby a aplikace se stávají nestabilními. Bude zaměřena zejména na iPady a ani neočekáváme, že bychom se ji dočkali u iPhonů. K představení by mohlo teoreticky dojít až při samotném uvedení nových modelů iPadů na trh.

Zdroj: techcrunch.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

cooooooooooo no nieco take som este nevidel……. vlastne hej – na androide ;)

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim