reklama

Apple iPhone 5c v 8GB verzi se začíná prodávat v Evropě aktualizováno

Apple iPhone 5c v 8GB verzi se začíná prodávat v Evropě [aktualizováno]
2014-03-18T09:50:28+01:00
• 18. 3. 2014
1

Aktualizováno 9:50

Nakonec se původní informace potvrzují a Apple začíná dodávat 8GB verzi iPhonu 5c do Evropy. V oficiálním obchodu v České republice jej neobjevíte, ale nachází se třeba ve Velké Británii za 429 liber, což je v přepočtu 14 000 Kč. V německém obchodu je za 549 eur – 15 000 Kč. Objevil se také v nabídkách některých operátorů, kde jej najdete jen s nějakým měsíčním plněním za zvýhodněnou cenu.

Screenshot_123

Původní článek 6:25

Ani neuspokojivá situace kolem levnější varianty iPhonu 5c neodradila společnost Apple k tomu, aby tento model neuvedla ve variantě s 8GB interní pamětí. Když to vezmeme po pořádku, nízká prodejní čísla byla důvodem zastavení jeho výroby v Číně, poté dorazily zprávy o skladování 3 milionů kusů, což kalifornského výrobce také nepřinutilo ke snížení prodejní ceny. Tentokrát sousedé z Německa odhalují několik důkazů o tom, že Apple skutečně brzy představí tuto verzi.

iPhone 5c

Nejnovější informace hovoří o představení 8GB verze iPhonu 5c, který by měl být oficiálně uveden Applem na mobilní trh právě dnes, 18. března. Důkazem může být uniklý snímek prodejního balení s 8GB verzí nebo interní emailová zpráva z německé pobočky Telefónica O2. Cenovka má klesnout o 60 eur dolů (tj. v přepočtu 1 643 Kč) oproti klasické 16GB verze iPhonu 5c. Zda dokonce nahradí jediný 8GB model iPhonu 4S, se pravděpodobně dozvíme v nejbližší době, stejně tak jako to, jestli půjde jen o exkluzivní model pro vybrané mobilní operátory.

V případě vyplnění těchto spekulací půjde od Applu o další velice nebezpečný krok, když přihlédneme k údajným 3 milionům zařízení na skladech. Nakonec visí ve vzduchu dva scénáře, buď prodejnost konečně poroste vzhůru na popud očekávané ceny 489 dolarů (tj. 9 615 Kč), nebo nadále jen budou rekordním tempem narůstat skladové zásoby.

iPhone 5c 8GB iPhone 5c - O2

Zdroje: gsmarena.com, gsmarena.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry a nezanevřel ani na zařízení s Androidem.

Komentáře

Peter Markuška

18. 3. 2014, 6:41

8GB verzia by musela stat 6000Kc aby o nej clovek uvazoval ako o alternative k androidu, 16GB verzia mala mat cenovku do 9000Kc a bol by to hit a na android by sa nikto ani nepozrel

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat