reklama

Android Wear – nový systém pro nositelná zařízení

Android Wear – nový systém pro nositelná zařízení
2014-03-18T19:00:44+02:00
• 18. 3. 2014

Necelé dva týdny zpět jsme se dozvěděli, že máme očekávat speciální SDK Androidu od Googlu zaměřené na nositelné příslušenství. Jedná se o balík nástrojů, který má napomoci vývojářům a výrobcům ve vytváření chytrých hodinek a aplikací pro ně určených. Dnes Google představuje Android Wear.

Nepřehlédněte:

Screenshot_43

Označuje jej jako projekt, což naznačuje, že jsme teprve na začátku celého vývoje. I tak již má předpřipravenou půdu pro aplikace v podobě API a také nového vzhledu prostředí. Tudíž zde nenajdeme typické prvky známé z běžného systému.

V první úrovni se Google zaměřil na notifikace ze všech možných aplikací. Tudíž zde bude nativní podpora všeho, co se nám hlásí na smartphonu. Nezapomnělo se samozřejmě na hlasovou podporu, kdy budete moci zadávat úkoly nebo otázky přes známé „Ok Google“, nebo rovnou diktovat odpověď na jakoukoliv zprávu.

stream cuecard

Dočkali jsme se i podpory fitness funkcí a s nimi spojenými senzory. Tudíž se Android Wear může objevit i ve vylepšených náramcích, jako je třeba Samsung Gear Fit. Poslední klíčovou oblastí je možnost vzdáleně ovládat jiná zařízení. Možná se dočkáme i podpory Chromecastu, což zatím není potvrzeno.

V tuto chvíli je na stránkách android.com/wear/ Developer Preview, díky čemuž budou moci vývojáři vyzkoušet první naprogramování aplikace.

Zdroj: googleblog.blogspot.cz

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat