reklama

Nokia XL s Apex Launcherem video, aktualizováno

Nokia XL s Apex Launcherem [video, aktualizováno]
2014-02-26T21:00:59+02:00
• 26. 2. 2014
1

Aktualizováno 26. 2.

Ačkoliv jsme mohli tušit, že budeme moci vyměnit launcher na nových Nokiích s Androidem, tak nyní máme jistotu. Na videu níže můžete vidět, že na Nokii XL funguje Apex Lancher. Navíc si takto budete moci nainstalovat v podstatě jakýkoliv jiný launcher známý z Obchodu Play. Možná se časem dočkáme i Google Launcheru.

Původní článek 25. 2.

Poslední rok se hojně spekulovalo o smartphonu od Nokie s Androidem. Těsně před samotnou tiskovou konferencí jsme se dozvěděli, že by se měly objevit celkem tři mobily, což se nakonec potvrdilo. Včera jsme mohli prvně spatřit modely Nokia X, Nokia X+ a Nokia XL. Jejich cenová politika je nadmíru zajímavá, byť specifikace nejsou zrovna nejlepší.

Nokia-X--Dual-SIM-2

Na samotné tiskovce Stephen Elop několikrát uvedl, že smartphony neobsahují aplikace od Googlu a to ani samotný Obchod Play. Na druhou stranu budeme moci nahrát jakoukoliv aplikaci skrze SD kartu. Dle oficiálního vyjádření se to má týkat i obchodů s aplikacemi třetích stran. Tím je například myšlen Amazone Appstore pro Android.

Po těchto základních informacích se čtenáři a zájemci začali ptát, jestli bude možná modifikovat Nokie s Androidem. Zejména se zajímali o možnost změny launcheru, aby mohli vyměnit prostředí připomínající Windows Phone. Web PhoneArena se dotázal Nokie na tyto možnosti a odpověď byla jednoznačná.

You can sideload any APK file onto the device.

Můžete nahrát jakýkoliv APK soubor do zařízení.

To znamená, že můžete nahrát jakýkoliv instalační soubor. Jelikož launcher (prostředí) je taktéž “jen” aplikace, nebude problém si doinstalovat jiné varianty známé z Obchodu Play.

Nokia taktéž potvrdila, že je možné nainstalovat Obchod Play. Zároveň upozornila, že ne všechny aplikace budou podporovány. Zde může být například problém s verzí systému Android v Nokiích (4.1.2 Jelly Bean) nebo absence některých služeb, případně hardwarová nekompatibilita.

Web PhoneArena poznamenal, že Nokia tak trochu nerada sdělovala tyto informace a dotázaný při některých odpovědí váhal. Zde tedy platí, že si budeme muset počkat na první majitele nebo recenzenty, co vyzkouší modifikaci těchto modelů.

Pokud bude možné nainstalovat Obchod Play, neznamená to, že se dostaneme k celému obsahu. Zřejmě největším problémem budou aplikace s in-app nákupy.

Zdroj: phonearena.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Tohle je dobrá zpráva. Teď by už jen chtělo zjistit jestli se půjde zbavit Microsoftí ROMky a nahrát Custom ROM. Nokia s Cyanogenmodem 11 to by byla paráda.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim