reklama

Canonical představilo hardwarové partnery pro Ubuntu Touch

Canonical představilo hardwarové partnery pro Ubuntu Touch
2014-02-21T07:33:09+02:00
• 21. 2. 2014
1

Společnost Canonical představila na začátku minulého roku Ubuntu Touch, který je určen pro mobilní telefony. Doposud nebyl k dispozici smartphone, jenž by byl přímo určen pro tento systém. Mohli jsme si jej maximálně nainstalovat na vybraná zařízení, což rozhodně není nic pro běžné uživatele.

concepts-1

Dále jsme se dočkali kampaně pro vznik prvního oficiálního smartphonu. Bohužel skončila nezdarem, ale sama společnost Canonical se nechala slyšet, že se nejednalo o až tak velký neúspěch. Ke konci minulého roku se objevilo několik spekulací, že bychom se mohli dočkat oficiálního zařízení již v tomto roce.

ubuntu-phone

Nyní Canonical přímo potvrzuje, že podepsalo dohodu s dvěma výrobci, kteří přinesou první smartphony se systémem Ubuntu Touch. Právě tato spolupráce vznikla na základě neúspěšné kampaně mobilu Ubuntu Edge.

Zajisté vás zajímá, o které firmy jde. Pokud byste čekali světové značky, možná budete zklamáni. V první případě jde o španělskou společnost „bq„. V druhé případě vás aspoň trochu potěšíme. Jde o výrobce Meizu. Právě jeho smartphone MX3 byl viděn s Ubuntu Touch na začátku tohoto roku.

Nyní je vše potvrzeno a zřejmě se dočkáme představení novinek již na konci tohoto roku. Samozřejmě bude záležet na dostupnosti, výbavě a ceně zařízení. Nemusíme předpokládat rapidní rozšíření, ale snad se takové čekání vyplatí a Ubuntu Touch si získá aspoň nějakou část trhu.

RAM4db3a0_Meizu_mx3_uvodni

Zdroj: thenextweb.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Michael Bohacek

21. 2. 2014, 19:47

už se těším

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat