reklama

Z Chromu do Androidu a iOS – nový nástroj od Googlu

Z Chromu do Androidu a iOS – nový nástroj od Googlu
2014-01-29T06:28:07+01:00
• 29. 1. 2014

V prosinci minulého roku jsme vás informovali o novém vývojářském nástroji od Googlu, který zjednoduší vývoj multiplatformních aplikací. V tomto případě budete potřebovat znalosti HTML, CSS a JavaSciptu.

chrome-androidchrome-ios

Prozatím nebyla k dispozici ani brzká verze nástroje Mobile Chrome Apps (Chrome Apps for Mobile), ale nyní mohou vývojáři otestovat developer preview. To znamená, že vývoj ještě není u konce a v podstatě nyní Google sbírá připomínky. Stále je základem velmi silný nástroj Apache Cordova, díky čemuž můžete vytvořenou webovou aplikaci jednoduše portovat na Android a iOS.

Samozřejmě jsou zde podmínky. V případě Androidu potřebujete SDK a je podporována verze systému 4.4.2. U iOS nejsou podmínky specifikovány, ale zřejmě bude postačovat iOS 6. Zde ale musíte mít Mac Book nebo Max s OS X.

Už nyní existují ukázky aplikací a jednu z nich můžete vidět na obrázku níže. Aplikace z Chromu může fungovat i na Androidu. U mobilů jsou k dispozici i nástroje pro přístup k některým senzorům, API a jiným funkcím.

chrome_app_mac_android

Ukázky aplikací najdete na GitHubu, kde můžete najít i postup pro instalaci Mobile Chrome Apps.

Zdroj: thenextweb.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim