reklama

Chraňte se před malwarem bez zbytečného antiviru

Chraňte se před malwarem bez zbytečného antiviru
2014-01-22T11:00:08+01:00
• 22. 1. 2014

Patříte-li mezi uživatele zkoušející aplikace, které nepocházejí z obchodu Google Play, jistě máte obavy z malware, který bude např. odesílat drahé prémiové SMS na určitá čísla. Antivirové společnosti se snaží nabudit dojem strachu, což jim plně vyhovuje, jde přeci o jejich peníze za letité licence.

malware-android

V poslední době se ovšem naštěstí začaly rozšiřovat služby, které vám bezplatně aplikaci otestují na přítomnost jakéhokoliv malware.  Pokud znáte nebo využíváte služby webových stránek, které testují PC software na přítomnost virů, např. Virustotal a další. Jistě oceníte dnešních pár tipů na takovéto služby výhradně pro aplikace Androida.

Stránky testují vámi nahranou aplikaci v podobě balíčku apk na několik rizik, která jsou spojená s instalováním aplikací odjinud, než z Google Play.

Nejdůležitější kontrolované vlastnosti jsou:

  1. Práva, jaká aplikace vyžaduje
  2. Test funkčnosti v Sandboxu, tzn. pokud se aplikace pokusí odesílat SMS, nebo jakkoliv získat peníze, stane se to mimo váš přístroj v bezpečí sandboxu
  3. Kontrola externích knihoven v balíčku, kde se často může vyskytovat škodlivý kód

Níže je seznam odkazů na weby, které patří prozatím k těm nejlepším:

Většina z nich zobrazí podrobné informace o aplikaci, možná rizika a v případě nakažené apk zobrazí procentuální riziko instalace.

reklama
reklama

Lukáš Guhl

Student Vysoké školy IT. Fanoušek operačních systémů Android, iOS a všech mobilních zařízení celkově. Testuje pro čtenáře desítky aplikací týdně, které doporučuje ve svém seriálu Dotekománie doporučuje. Často lidem zdarma opravuje telefony a rád šíří informace o skvělých fintách pro Android. Na svém G+ profilu často zvěřejňuje tipy a vychytávky včetně slevových kódů a slev obchodů.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim