reklama

Oppo N1 s CM má požehnání od Googlu

Oppo N1 s CM má požehnání od Googlu
2013-12-20T11:40:17+01:00
• 20. 12. 2013

Smartphone Oppo N1 se zařadí do historie mobilů. Nebude to díky otočnému fotoaparátu, jelikož podobné mechanismy se objevily již dříve. Je to hlavně díky komunitní verzi Androidu, která je známá pod názvem CyanogenMod.

Pro mnohé je CyanogenMod synonymem pro opětovné vzkříšení smartphonu nebo tabletu. Když se výrobce rozhodne ukončit podporu, nezbývá nic jiného, než se obrátit na komunitu. CM tak dává šanci zařízením být stále aktuální. Ještě nedávno neexistoval výrobce, který by instaloval do svého mobilu tento systém dobrovolně. To se změnilo s příchodem Oppo N1.

N1CM_GP

Bohužel CyanogenMod neobsahuje aplikace a služby od Googlu již v základu. Aby jimi mohl být vybaven, musel by projít certifikací Googlu. Naštěstí u N1 se tak stalo. Schválení Googlem bylo umožněno na základě ověření skrze CTS (test kompatibility), CDD (definice kompatibility) a na závěr CTS Ověření.

Díky tomuto může Oppo N1 s CyanogenMod obsahovat legálně všechny aplikace a služby od Googlu. Nebude potřeba sideload – dodatečná instalace celého balíčku Google aplikací. Jedná se o dobrou zprávu i pro jiné výrobce, kteří by chtěli uvést své zařízení s CM. Zároveň to napomůže společnosti Cyanogen Inc., která nedávno získala další finanční injekci.

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim