Android 4.4.1 KitKat – OTA ke stažení aktualizováno

Android 4.4.1 KitKat – OTA ke stažení [aktualizováno]
2013-12-06T07:20:00+02:00
• 6. 12. 2013
4

Aktualizováno 6. 11.

Jak bylo slíbeno, Google uvolnil aktualizaci pro Nexus 5. Ovšem v tuto chvíli je nový Android dostupný i pro Nexus 4 a Nexus 7 2013. Pokud nechcete čekat, můžete si nainstalovat OTA aktualizaci ručně, jelikož se podařilo zachytit přímo aktualizační soubory (cca 50 MB). V tomto případě nepřijdete o svá data, ale je možné, že vám zmizí root, pokud jej máte.

Zatím si budeme muset počkat na kompletní binární soubory, ty Google do této chvíle nezveřejnil. Na závěr se ještě můžete podívat na srovnání Nexusů 5 – jeden je vybaven Androidem 4.4 a druhý 4.4.1.

Aktualizováno 5. 11.

David Burke z Googlu potvrdil v rozhovoru pro The Verge, že v následujících dnech bude uvolněna nová verze systému Android s označením 4.4.1. Zároveň dodal, že je zaměřena na opravu chyb a hlavně na vylepšení focení u Nexusu 5.

V Googlu vědí, že současná aplikace v referenčním smartphonu není nejrychlejší. V nové aktualizaci se tak dočkáme zrychlení, jenž se bude týkat i samotného spuštění aplikace (až 2x rychlejší). Kromě vylepšení výkonu se máme dočkat i zlepšení výsledných fotografií. Sami posuďte posun, jestli je k lepšímu nebo k horšímu.

chipotlecompare_verge_super_wide

Po aktualizaci / Před aktualizací

IMG_20131204_133334_verge_super_wide

Před aktualizací / Po aktualizaci

lightcompare_verge_super_wide

Před aktualizací / Po aktualizaci

IMG_20131204_133703-1024_verge_super_wide

Původní článek 3. 11.

Již při představení Androidu 4.4 KitKat se objevovaly náznaky, že se chystá verze 4.4.1. Nyní se ve spekulacích pokračuje, ale již se objevuje i přímo označení KOT49E. V současnosti je pro Nexus 5 k dispozici KRT16M a Nexus 7 (2012/2013), Nexus 4 a Nexus 10 mají KRT16.

KOT49E nám navíc prozrazuje, že daná verze byla sestavena 18. listopadu, tedy více než 2 týdny po uvedení KitKatu. Informace o příchodu 4.4.1 přináší @LlabTooFeR, který je znám skrze úniky ohledně HTC. Přímo udává, že novější Android bude dostupný pro HTC One Google Edition. Dá se z toho odvodit, že se první dočkají Nexusy?

Screenshot_89

Bohužel více informací nemáme k dispozici a je těžké odhadovat, jaké novinky budou součástí KOT49E. Ani v redakci se nemůžeme shodnout, a proto vám nabídneme obě varianty možných vylepšení, o kterých vášnivě diskutujeme.

V prvním případě se aktualizace může týkat aplikace pro focení. Konkrétně by se mohlo jednat o uvolnění nového API, které bylo staženo z Androidu těsně před vydáním oficiální verze. Druhá varianta se již dotýká opravy některých chyb ve spojení s Google Play Services.

Možná si na nové API pro foto aplikace budeme muset počkat delší dobu, ale Google přislíbil výraznější aktualizaci. Ta by měla přinést například vylepšení u Nexusu 5.

Zdroje: theverge.com, xda-developers.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Neříkalo se něco také o 100 GB na Google Drive pro Nexus 5 ?

to by malo byt pre „platiacich“, normal +10GB..ale nenahneval by som sa ani tym 100

No právě že jsem četl že Google přidá při aktualizaci majitelům N5 100 GB místa zdarma.

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat