reklama

Pomozte s bezpečností Androidu a Google vás odmění

Pomozte s bezpečností Androidu a Google vás odmění
2013-11-19T07:42:44+02:00
• 19. 11. 2013
1

Již jste se mohli dočíst o o tom, že Google odměňuje aktivní vývojáře za nalezení chyby v jeho službách nebo projektech. Většinou se to týká webového prohlížeče Chrome. Dnešním dnem jsme se dočkali rozšíření celého programu na další software, kde nyní najdeme méně známé služby jako Sendmail, Postfix, Exim, Dovecota a jiné.

Screenshot_23

Ovšem stěžejním produktem je stále Android a i zde došlo k posunu. Pokud se rozhodnete pomoci s řešením bezpečnostním chyb v rámci Android Open Source Project (AOSP), Google vás finančně odmění.

Samotné odměny se pohybují v rozmezí $500 až $3,133.7. Vše záleží na složitosti a celkovém dopadu vylepšení, které by se mělo zaměřovat na bezpečnost. Tato iniciativa je vytyčena pro poměrně úzkou skupinu lidí, z které ale budou těžit milióny uživatelů. Jedná se o efektivní cestu, jak zvýšit zabezpečení systému Androidu.

Pokud vás zajímají podrobnosti, navštivte oficiální stránky, kde najdete podrobnosti kolem celého programu odměn.

Zdroj: googleonlinesecurity.blogspot.cz

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Ján Valkovič

VIP 10. 12. 2013, 20:18

Vacsina zahrnutych projektov su open-source a nepatria Googlu. Ak to Google s tymi odmenami mysli vazne a uprimne, tak je to skvely krok. Projekty ako Apache httpd, lighttpd, nginx, Sendmail, Postfix, Exim, Dovecot alebo BIND patria k infrastukture internetu, na niektorych z nich priamo alebo nepriamo zavisi jeho fungovanie (resp. jeho casti) a pre bezpecnost internetu patria k tym klucovym.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim