reklama

Microsoft kupuje část Nokie – utratí 7.2 miliardy dolarů

Microsoft kupuje část Nokie – utratí 7.2 miliardy dolarů
2013-09-03T05:51:49+01:00
• 3. 9. 2013
1

Dlouho si mnozí lidé dělali srandu z toho, že Stephen Elop připravuje Nokii svými kroky k tomu, aby byl jeden z nejstarších výrobců pohlcen Microsoftem. Dnes se to ale stává skutečností a my se tak díváme na jednu z největších změn, která se zajisté zapíše tlustým písmem do mobilní historie. Microsoft kupuje od Nokie divizi Devices & Services, kde jsou zahrnuty mobilní zařízení a služby.

elop-ballmer-1346872124

Tento základní nákup vyjde americkou společnost na 5 miliard dolarů, přičemž utratí dalších 2.2 miliardy na licencování patentů. Celý obchod by měl být dovršen v první kvartálu příštího roku. S těmito kroky přicházejí také změny ve vedení. Již víme, že Steve Ballmer odchází z vedení Microsoftu, ale to samé čeká i Stephena Elop, který tak uvolňuje pozici CEO Nokie a přechází do Microsoftu na pozici Executive VP of Devices & Services. Ballmer bude členem týmu, který bude zodpovědný za hardware Surface a Xbox.

Samozřejmě si říkáte, co nyní bude s Nokií. Ta se nově zaměří jen na 3 odvětví. Prvním je NSN – síťová infrastruktura, dále pokročilé technologie a mapy Here. Právě u mapových podkladů získal Microsoft čtyřletou smlouvu na používání. Součástí dohody je ale také přesun 32 000 zaměstnanců z Nokie do Microsoftu.

Zdroje: engadget.com, thenextweb.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Chudák Nokia .. Měla přejít na Android, ale tam je asi pro ni velká konkurence. Ten OS je hlavní důvod proč bych si ji nikdy nekoupil.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim