reklama

Google Map Maker i pro Česko

Google Map Maker i pro Česko
2013-07-16T10:18:08+02:00
• 16. 7. 2013
3

Google nám právě zaslal tiskovou zprávu, která jasně hlásá, že Google Map Maker je nově dostupný v České republice. Díky tomuto nástroji Google jasně říká, že mu není lhostejná kvalita map v naší zemi. Dnešním dnem tak umožňuje každému, aby si mohl vytvořit vlastní mapy nebo aby mohl doplnit mapové podklady.

Screenshot_127

Samotný nástroj vám umožňuje následovné:

  • vytvořit nový objekt, např. významnou budovu, park, školu,
  • zakreslit nebo dokreslit silnici, řeku, trať, popřípadě změnit jejich jméno,
  • vytvořit nebo upravit ohraničení budov a územně správních celků,
  • doplnit nebo upravit detaily, např. otevírací hodiny, povrch silnice,
  • kontrolovat úpravy provedené ostatními.

Díky této novince se může zlepšit i používání mobilních aplikací pro systémy Android a iOS, přičemž výhody se naleznou i při pátrání informacích na webu.

Tisková zráva

Praha, 16. července 2013: Do České republiky přichází Google Map Maker. Jde o funkci, která umožní vylepšovat a aktualizovat mapová data České republiky i samotným uživatelům. Cílem je daleko přesněji zmapovat lokality, u nichž nejsou k dispozici tak podrobné mapové podklady a kde mohou pomoci právě znalosti a zkušenosti místních obyvatel. Uživatelé budou moci doplnit nebo upravit místo na mapě, přidat silnici a také zkontrolovat úpravy od ostatních uživatelů. Česká republika je jedna ze čtyř zemí, kde dnes byla funkce spuštěna.

Funkce Map Maker je součástí Map Google a je další mapovou inovací, kterou Google do České republiky přinesl. Doplňuje služby jako Veřejná doprava v Praze a Brně, program Fotografie Firem, oblíbené Street View zobrazení měst a míst nebo mobilní GPS Navigaci Google. V České republice patří mapové služby mezi nejoblíbenější online služby, což potvrzuje i meziroční nárůst jejich uživatelů o třetinu.

„Čeští uživatelé projevují velký zájem právě o mapové služby a inovace, které s nimi souvisí. Velký vliv na to má i mnohem častější využívání mobilních map, které s sebou máme pořád v kapse,” říká Jarda Bengl, produktový manažer Googlu, a dodává: „Vedle našich vlastních zlepšení bychom rádi do našeho mapového týmu přizvali i české uživatele, kteří se díky Map Makeru mohou o své místopisné znalosti podělit s uživateli na celém světě.”

Každý se teď může stát kartografem a obohatit Mapy Google o své místní znalosti pomocí Google Map Makeru. Změny se do Map Google nepromítnou hned. Samotnému uveřejnění na mapě předchází proces ověřování a schvalování, aby se na Mapách Google neobjevily nepravdivé a zavádějící informace nebo duplicity.

Kromě toho mohou uživatelé kontrolovat úpravy provedené ostatními. Mohou sledovat ještě neschválené aktualizace v oblastech, které jsou pro ně důležité nebo se zapsat k odběru novinek z okolí, které je jim blízké, a hrát tak důležitou roli ve vylepšování místních mapových podkladů. Více informací o novince je k dispozici na webové stránce www.google.cz/mapmaker.

Jak na Google Map Maker? 
Uživatelé, kteří mají zájem participovat na Mapách Google, najdou na stránce maps.google.cz v pravém dolním rohu obrazovky tlačítko Nahlásit problém. Po jeho rozkliknutí se objeví tabulka s dalšími možnostmi, která nabídne i úpravu přímo pomocí nástroje Google Map Maker. Map Maker najdete také přímo na adrese www.google.cz/mapmaker. Uživatelům v prohlížeči se otevře Map Maker, který je intuitivně navede ke konkrétnímu úkonu (např. jak přidat do map nové místo, zakreslit silnici nebo vyznačit aktuální změny). S Google Map Makerem máte také možnost kontrolovat a sledovat úpravy, které provedli jiní uživatelé. Aktualizovaná mapa se následně zobrazí milionům uživatelů Map Google, jak v desktopové, tak v mobilní verzi a ve službě Google Earth.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Ondřej Stehlík

16. 7. 2013, 11:12

Zajímalo by mě, zda když Google spouští takovéto služby, myslí i na ostatní věci, jako třeba plný Google Play. Map Maker je sice fajn, ale pořád mi tak nějak připadá, že Google na něco čeká. Přitom by už dávno mohl vydělávat peníze na platících lidech za knihy, filmy, hardware. Toho se ale v ČR asi nedočkáme.

ajznbonak

16. 7. 2013, 11:32

podle me to neni chyba Googlu, ze jeste neprodava v CR hudbu a filmy .. beztak je problem s nasi slavnou OSA organizaci, ktera si proste chce uzmout svuj podil a google mozna nechce na jeji podminky pristoupit .. jak jinak si lze vysvetlit ze pres Google Music lze poslouchat ceske kapely typu Kabat, Tataboj a jine? .. prava Google zakoupena ma ..

Ondřej Stehlík

16. 7. 2013, 19:05

Škoda jen, že se nikdy nevyjádří oni zástupci českého Googlu. To by dotekománie mohla zprostředkovat ne? Položit otázku a poté tlumočit odpověď. Případně udělat Live Hangout?

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat