reklama

Google kupuje podíl v Himax Display – příprava na produkci Google Glass?

Google kupuje podíl v Himax Display – příprava na produkci Google Glass?
2013-07-23T12:34:57+01:00
• 23. 7. 2013

Již nějakou dobu můžeme veřejně sledovat asi jeden z největších technologických pokusů v současnosti. Samozřejmě tím myslím Google Glass, jelikož se jedná o atypické zařízení, které by mohlo mít úspěch jako zařízení pro masy. Prozatím sledujeme postupy ve vývoji aplikací, přičemž první kusy se dostanou do normálního prodeje až příští rok.

4a89b__Google-Glass-Vision

S tím ale souvisí i výroba těchto brýlí, které využívají speciální displej. Ten dodává společnost Himax Display a zdá se, že Google má v plánu tak trochu ovládat tento byznys. Sám výrobce potvrdil, že Google kupuje 6.3% podíl Himax Display, přičemž se čeká na potvrzení a schválení úřady pro kontrolu. Díky tomuto kroku Google získává menší kontrolu a navíc vypomůže finančně samotnému výrobci, který využije investici pro vývoj.

Dokonce se mluví o tom, že by Google mohl získat větší podíl v Himax Display. Mluví se o 14.8 %, ale zatím není jasné, kolik financí přiteče v prvním případě peněz. Ani jedna společnost toto více nekomentovala. Rozhodně se ale jedná o dobrou informaci, jelikož se Google připravuje na běžný prodej brýlí Google Glass.

Zdroj: reuters.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim