reklama

Investoři chtějí, aby Nokia dala šanci jiným systémům

Investoři chtějí, aby Nokia dala šanci jiným systémům
2013-05-08T09:00:48+01:00
• 8. 5. 2013
2

Nokia je jeden z nejstarších výrobců mobilních telefonů, kterému se bohužel nedaří, což je vidět na finančních výsledcích. Již nějakou dobu bývalí majitelé finských mobilů volají po změně systému. Systém Windows Phone od Microsoftu je v současnosti jedinou možností u smartphonů, které zatím nezazářily na trhu chytrých zařízení. Ačkoliv se v poslední době objevují vyšší prodeje, tak se nijak neodráží na finančních výsledcích.

nokia-stephen-elop

Steve Elop musel čelit znepokojeným investorům na akci, kde se nesetkal s pochvalou. Nokia stále nestojí na pevných základech a její spojení s Microsoftem se stále nevyplácí tak, jak si původně představovali. Nové modely Lumie se mohou těšit zvýšenému zájmu, ale zřejmě to nestačí. Bylo by potřeba většího úsilí a ještě větších prodejů, aby Nokia mohla prohlásit, že je z problému venku. Bohužel v tomto ohledu vzkazují investoři, že by se Nokia neměla upírat jen na jeden operační systém. Dokonce jeden z investorů řekl Stevovi Elopovi následující:

“You’re a nice guy … and the leadership team is doing its best, but clearly, it’s not enough…. Are you aware that results are what matter? The road to hell is paved with good intentions. Please switch to another road.”

„Jste fajn chlapík…a tým vedení dělá co může, ale jednoduše to není dost… Jste si vědom toho, že výsledky jsou to, na čem záleží? Cesta do pekla je dlážděna dobrými úmysly. Prosím, jděte jinou cestou.“ 

Hannu Virtanen

Zřejmě tato slova nechtěl Elop slyšet, ale vzkazují jednoduchou zprávu, která říká, že by společnost měla zvážit možnost i jiných operačních systémů. V tomto ohledu se nabízí několik možností. Na trhu je k dispozici několik systémů, ale nejvíc v úvahu připadá Android. Na akci bylo dokonce zmíněno, že by se jednalo o bolestivou cestu, ale možná by tato změna dokázala vytáhnout Nokii na výslunní.

Steve Elop přiznal, že Nokia a Microsoft musí čelit větším společnostem, jako je  Samsung. Hlavní boje se odehrávají v oblasti ekosystémů, přičemž pro Android je v tuto chvíli nejvíce aplikací a obsahu, pokud nepočítáme společnost Apple a její systém. Samozřejmě jsou zde možnosti v podobě systému Tizen, ale to zřejmě nepřipadá v úvahu. Nyní bude zajímavé sledovat, jestli Nokia ustojí nátlak investorů a dokáže, že Windows Phone byla správná cesta.

Zdroj: technobuffalo.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Jiří Doubravský

13. 5. 2013, 14:02

už dávno mě přestalo bavit čekat na to až někdo v nokii začne používat rozum a nastartuje výrobu konkurenceschopných telefonů s Androidem, … dnes už je mi to ale opravdu srdečně jedno – konkurenční výrobci Nokii už dávno vzali snad veškerý vítr z plachet, ať si pro mě za mě Elop vyrábí třeba rybí konzervy, už není důvod to řešit.

Nie neustoji. Bud Android alebo OS Blackberry 10 . Nokia nema navyber.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim